Cztery rzuty karne i remis w wyjazdowym meczu Polonii

Strefa FM Niedziela, 20 września 20204
Wynikiem 3:3 zakończyło się wyjazdowe spotkanie 10. kolejki IV ligi łódzkiej, pomiędzy Polonią Piotrków i GLKS-em Andrespolia Wiśniowa Góra. Aż cztery bramki padły po rzutach karnych - jedna dla polonistów oraz wszystkie trzy dla gospodarzy, a decyzje o podyktowaniu dwóch z nich wzbudziły spore wątpliwości u piotrkowskich kibiców.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16.30. Od początku na boisko sporo walki. Na pierwszą bramkę kibice musieli jednak czekać do 31. minuty. Wynik otworzył kapitan drużyny z Piotrkowa Mateusz Jakubiak. Zaledwie 5 minut później sędzia podyktował karnego dla gospodarzy, który na gola zamienił Przemysław Wilk. Nie załamało to naszych piłkarzy i w 42. minucie drugie trafienie dopisał na swoje konto Mateusz Jakubiak.

Druga połowa spotkania to prawdziwy wysyp rzutów karnych. Sędzia w odstępie zaledwie 4 minut (73' i 77') podyktował dwa dla gospodarzy, które bezbłędnie wykorzystał Przemysław Wilk, popisując się tym samym hat-trickiem. Zrobiło się 3:2 i poloniści znaleźli się w opałach, ale w 84. minucie spotkania sędzia wskazał na jedenasty metr przed bramką Andrespolii. Do piłki podszedł Daniel Nowaczyk i zdobył wyrównujące trafienie. Żadnej z drużyn nie udało się już zmienić wyniku i mecz zakończył się podziałem punktów.

Polonia po 10. kolejkach zajmuje 14. lokatę w tabeli IV ligi łódzkiej. Poloniści w następnym meczu zmierzą się na stadionie przy ul. Reagana z Włókniarzem Zelów.

GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra - PKS Polonia Piotrków 3:3(1:2)

Bramki: Jakubiak(31', 42'), Nowaczyk (84')

Polonia: Kamil Bruchajzer, Krystian Wojtczak, Michał Polit, Daniel Nowaczyk, Marcin Mielczarski, Mateusz Jakubiak(65' Mieszko Śpiewak), Jakub Bąbol, Mateusz Stolarczyk, Kamil Kubiak(76' Rio Suzuki), Dawid Przybysz, Tomasz Bąkowicz (79' Kamil Kozanecki)
Żółte kartki: Mielczarski, Bąbol, Bąkowicz, Stolarczyk