Cztery medale AKS w Mistrzostwach Polski

AKS Piotrków Poniedziałek, 16 listopada 20201 2558
Atletyczny Klub Sportowy z Mistrzostw Polski Młodzików wrócił z czterema medalami: jednym złotym i trzema brązowymi. Dorobek wywalczony w miniony weekend w Kostrzynie nad Odrą jest lepszy od zeszłorocznego, kiedy piotrkowianie zdobyli trzy krążki.

Ładuję galerię...

Na najwyższym stopniu podium stanął Stanisław Fussy, który wystąpił w kategorii 75 kg. Poprawił tym samym wynik sprzed roku, kiedy w Raciborzu zakończył zmagania na trzecim miejscu. W niedzielę o medale walczyli także trzej inni młodzi piotrkowscy zawodnicy. Wszyscy wygrali swoje pojedynki o brązowe krążki: Norbert Chodakowski (kat. 41 kg), Franciszek Cejnóg (kat. 52 kg) i Adrian Nurkowski (kat. 68 kg).


- Najbardziej cieszy nas regularność. Nasi zawodnicy w każdym sezonie zdobywają medale na zapaśniczych zawodach różnej rangi, także tej najwyżej, jak Mistrzostwa Polski. To oznacza, że praca wykonywana przez zawodników i trenerów, przy wielkim wsparciu rodziców i pomocy sponsorów, idzie w bardzo dobrym kierunku. – mówi Michał Jaworski, wiceprezes Atletycznego Klubu Sportowego. - Warto podkreślić, że chociaż najstarsi zawodnicy kończą przygodę z zapasami, to już widzimy, że będzie ich kim zastąpić. Serdecznie zapraszamy na treningi wszystkich, którzy chcą stać się częścią wielkiej rodziny Atletycznego Klubu Sportowego - dodaje wiceprezes Jaworski.


Tydzień po zmaganiach młodzików, o mistrzostwo Polski w kategorii do lat 14 rywalizować będą dziewczęta. W następny weekend w Nowinach wystąpią 4 zawodniczki Atletycznego Klubu Sportowego: Julia Dolna (kat. 42 kg), Małgorzata Olenicz (kat. 42 kg), Olga Jarosińska (kat. 42 kg) i Kinga Jaroniek (kat. 46 kg).


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)16.11.2020 23:10

Brawo złoty ...

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat