Czas zacząć Akcję Liść!

ePiotrkow Poniedziałek, 13 października 20146 2103
- Wkurzony tym, że strażnik miejski poprzez piotrkowskie radio apeluje i straszy mandatami za nieusuwanie liści z chodników, chcę zadać pytanie: czy dotyczy to także urzędników miejskich? – napisał do naszej redakcji mieszkaniec miasta.

Ładuję galerię...

Jak wiadomo Akcję Zima musi poprzedzić Akcja Liść. Choć tegoroczna jesień jest wyjątkowo łaskawa (mamy na myśli głównie sprzyjającą temperaturę), liście z drzew spaść muszą. - Będąc dzisiaj rano w parku Poniatowskiego, nie zauważyłem żadnej działalności odpowiednich służb, jeśli chodzi zbieranie jesiennych liści z alejek parkowych. Podobna sytuacja jest na ulicy Żwirki - chodnik od strony parku. Wiem, że przedszkolaki próbowały jakoś pomóc, ale mimo wszystko... nie tędy droga. Wnoszę o ukaranie przez naszą miejską służbę „zmilitaryzowaną” i nałożenie w imię sprawiedliwości społecznej i przedwyborczej mandatów na osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy – apeluje piotrkowianin.

Mieszkańca miasta uspokajamy, dziś po godz. 11 w parku Poniatowskiego rozpoczęły się prace porządkowe.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

lolekq ~lolekq (Gość)16.10.2014 17:44

SORY panowie taki mamy klimat:)

10


cynik ~cynik (Gość)14.10.2014 11:47

Prace porządkowe może i zaczęły ,ale nie w Parku Poniatowskiego ani Żwirki. Nadal jest bardzo romantycznie i leściasto...

41


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)14.10.2014 10:30

Dyrektor ZDiUM i prezydent bezkarni! Dlaczego straż miejska nie chce ukarać mandatem dyrektora i kierownictwa ZDiUM za nieposprzątane liście na chodnikach? Prawo stanowi, że gdy nieruchomość jest od krawędzi jezdni oddzielona np.pasem zieleni (drzewka, trawa etc) obojętnie z której strony, to obowiązek utrzymania czystości i latem i zima spoczywa na na gminie. Gmina pokazała przez ostatnie lata w którym miejscu ma odgarnianie śniegu z chodników, posypywanie piaskiem, usuwanie błota pośniegowego itp. oraz opadłych liści. Właściciele prywatnych domów i wielorodzinnych kamienic musieliby zapłacić mandat karny a w przypadku odmowy sprawa trafiłaby do sądu. Prezydent Miasta mimo skarg mieszkańców nigdy nie został ukarany nawet mandatem za opieszałość kierownictwa ZDiUM które z kolei sprawuje nadzór na podmiotem gospodarczym ZiOM odpowiedzialnym za czystość i porządek na chodnikach, placach, skwerach i wykaszanie trawy w pasie drogowym. Głosujcie na Chojniaka to będzie jak jest!

71


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)13.10.2014 23:39

A przyszli wyborcy patrza. Moze tak pokazowe sprzatanie przez pracownikow Urzedu Miasta.
Spadnie deszcz na te liscie to bedzie jesienne slizganie jak na lodowisku. Jesli ruch to zdrowie to mili odpowiedzialni za porzadek w miescie, w miejscach publicznych zapraszamy do grabi i zgarniamy liscie zgarniamy.

70


nerwus ~nerwus (Gość)13.10.2014 20:48

Zwyklych mieszkancow gania za kazdego lezacego liscia a na terenach nalezacych np do miasta jest fura lisci i nikogo to nie rusza to samo tyczy oddniezania

60


Sprawiedliwość społeczna tylko dla urzędasów ~Sprawiedliwość społeczna tylko dla urzędasów (Gość)13.10.2014 12:35

Nie ma możliwości ukarania prezydenta miasta mandatem. Tak mamy skonstruowana ustawę o utrzymaniu czystości, że karze podlegają tylko właściciele prywatnych nieruchomości. Podobnie jest z odśnieżaniem, odladzaniem i usuwaniem brei w w Płatnych Strefach Parkowania. Pobiera się od kierowców wysokie opłaty za parkowanie a zimą nie ma jak wysiąść z samochodu - czyli prosto po kostki w błoto pośniegowe. Na przejściach dla pieszych bywa podobnie. Żeby przejść na druga stronę ulicy trzeba lawirować w innym miejscu. Szkoda gadać.

123


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat