Czarnek: chcemy, by do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych

PAPKraj Czwartek, 05 sierpnia 202119 2145
Chcemy, by 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie dla "Kuriera Lubelskiego". Dodał, że jest przeciwnikiem obowiązku szczepień dla nauczycieli i uczniów.
fot. PAP

Szef MEiN pytany był w wywiadzie m.in. o to, jak resort edukacji przygotowuje szkoły do powrotu uczniów w okresie ewentualnego wzrostu zachorowań. Odpowiadając Czarnek zapewnił, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. "Na regularnych spotkaniach rozmawiamy na temat możliwych scenariuszy i dzisiaj nie bierzemy pod uwagę żadnego innego, poza powrotem do szkół 1 września w trybie pełnym stacjonarnym" - powiedział.

 

Odniósł się też do pytania, czy zostanie wprowadzony obowiązek szczepień dla nauczycieli i uczniów. "Mamy sytuację, w której resort edukacji wraz z resortem zdrowia przygotowały priorytetowe szczepienia dla nauczycieli w pierwszej grupie jeszcze wiosną. Szybka rejestracja w naszym systemie SIO i wysoki poziom zaszczepienia w środowisku nauczycielskim zbliżony do 80 proc." - podał. "Gdyby wszystkie grupy społeczne podeszły do szczepień tak odpowiedzialnie jak nauczyciele, to mielibyśmy już odporność jako społeczeństwo" - wskazał.

 

"Te ponad 20 proc. niezaszczepionych nauczycieli też zachęcamy gorąco do szczepień. Jestem jednak przeciwnikiem wprowadzania obowiązku szczepień wśród nauczycieli. Dlatego chcemy, aby 1 września do szkół wrócili wszyscy, bez dzielenia na zaszczepionych i niezaszczepionych" - dodał Czarnek.

 

Jak mówił, dobrze byłoby do akcji szczepień podejść bardzo rozsądnie i zachęcać, a nie straszyć, że nie wszyscy nauczyciele wrócą do szkoły.

 

"Powtarzam, wolą resortu edukacji jest, aby wszyscy nauczyciele wrócili do szkół 1 września. Również młodzież nie może być do szczepień przymuszana. Prowadzimy i będziemy prowadzić akcje informacyjne, będziemy zbierać informacje od rodziców na temat szczepień, by w trzecim tygodniu września zorganizować tam, gdzie będzie to potrzebne i gdzie będą sobie tego życzyć dyrektorzy, punkty szczepień w szkołach. To są zachęty, ale na pewno nie będzie przymusu" - powiedział minister edukacji i nauki. (PAP)


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

M ~M (Gość)06.08.2021 16:49

Przerażająca jest nasza ciemnota.

10


Wacław ~Wacław (Gość)06.08.2021 08:34

Będą kazali szczepić się co roku jak na grypę. Wierzycie w to że ta podwójna dawka jest na całe życie?

01


anty ~anty (Gość)06.08.2021 05:22

Taki ten wirus straszny...w tv non stop pokazują ludzi pod respiratorami jak to ciężko przechodzą covid bo się nie zaszczepili,ile to trupów itp itd.a w rzeczywistości jakoś na mojej wiosce i promieniu 100km nikt nie słyszał i nie zachorował na ten śmieszny covid.Więc skąd oni tych statystów biorą??Płacą im za to czy jak ??Mało tego idę do lekarza rodzinnego w w maseczce a ten mówi zdejmij maseczkę nie wygłupiaj się..W rodzinie mam kogoś ze służby zdrowia i powiedział wprost ze covid to ściema!!Chyba wiedzą co mówią skoro pracują w tym cyrku niby zdrowotnym??Niektórym już tak tv mózg sprała że szok.W markecie starszy gość do innego z ryjem że nie ma maseczki założonej na nos...Ten mu odpowiedział dosadnie i pozdrawiam tego pana.Wyłącz tv i będziesz zdrowy.A tych szczepionkowców pozdrawiam,poczekajmy parę lat jak zaczną wychodzić skutki uboczne.A na 100%wyjdą skoro firmy farmaceutyczne nie biorą odpowiedzialności za nie.Nie daje to do myślenia??

22


To ja ~To ja (Gość)05.08.2021 19:12

Teraz zaszczepieni chorują tak samo jak niezaszczepieni. Więc jak wytłumaczyć fakt, że chorują pomimo przyjęcia szczepionki? A więc pojawił się wariant lambda , który jest odporny na przeciwciała i szczepionkę. Zaczną tłumaczyć że to on niestety odpowiada za te zachorowania i zgony osób zaszczepionych. Ciekawe co zrobią jak im się alfabet skończy? Co nowego wymyśla?

12


chłop z miasta ~chłop z miasta (Gość)05.08.2021 20:42

A ja bym woloł, zeby mnie brzuch boloł, baby by mnie smarowoły ja bym się rozwoloł.

11


NIE ~NIE (Gość)05.08.2021 13:07

to że starsze osoby są zaszczepione ,,,,trudno ,tylko od dzieli ŁAPY PRECZ ,nikt nie zbadał długofalowego dzialania tych specyfików /definicja szczepionki / dlatego jeżeli mam wybierać czy dziecko zaszczepie ,czy wypiszę ze szkoły l pobyt w domu ,wybiorę DOM ,żadnych eksperymentów na naszych dzieciach

124


Realia ~Realia (Gość)05.08.2021 17:01

Jeśli któraś z fal będzie o znacznej śmiertelności, to w nocy będą stali czekając na zaszczepienie ci, którzy teraz się nie chcą szczepić.

26


go?ć_adam ~go?ć_adam (Gość)05.08.2021 15:30

Nie pójdą bo w wrześniu 4 fal i zamykamy

02


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga05.08.2021 14:55

W Norwegii szkoły były zamknięte przez tydzień. Nie było transmisji wirusa na starszych. A u nas panika, Straszenie , manipulacja.

71


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)05.08.2021 14:14

Obserwujcie dzieci zaszczepionych preparatem, to one sa najwiekszym zagrozeniem.

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat