Cukierki od Mikołaja i jego pomocników

Strefa FM Piątek, 06 grudnia 201910 4031
Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził w piątek piotrkowskich uczniów. Przed godziną 8.00 pojawili się przed Szkołą Podstawową nr 2 w Piotrkowie. Święty Mikołaj wraz z policjantami i pracownikami piotrkowskiego WODRDu opowiadali dzieciom, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Oczywiście nie obyło się bez prezentów.

Ładuję galerię...

- Jak co roku zabieramy ze sobą Mikołaja i odwiedzamy dzieci, aby opowiadać im jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Przyglądamy się, jak młodzież przechodzi przez przejścia dla pieszych, zadajemy im pytania i oczywiście rozdajemy prezenty. Staramy się docierać do najmłodszych oraz do kierowców, bo pamiętajmy, że bardzo często właśnie w okolicach pasów dochodzi do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Zaobserwowaliśmy, że większość dzieci ma dużą wiedzę, jak prawidłowo poruszać się na oznakowanych przejściach - mówiła Dagmara Mościńska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

 

Oprócz słodkości dzieci otrzymały także odblaski od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie. - Mamy mikołajki, piękny, radosny dzień, chcemy więc przywitać dzieci i przypomnieć im o pewnych zasadach, które są ważne przy przechodzeniu przez jezdnię. Bardzo często organizujemy tego typu działania, aby pokazać nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, jak należy zachowywać się na pasach, jezdni czy chodniku. Pokazujemy mieszkańcom, na co powinni zwrócić uwagę oraz gdzie popełniają błędy - powiedział Dariusz Misztal, dyrektor piotrkowskiego WORD-u.

 

Mikołaj wraz z pomocnikami pojawił się również w jednym z piotrkowskich przedszkoli.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)07.12.2019 21:01

Ciekawe dlaczego Mikołaj i wszystko waźniejsze wydarzenia dzieją się w szkole podstawowej nr 2 a co zresztą szkół?

20


gość ~gość (Gość)06.12.2019 15:13

Pstrykał wilk razy kilka, pstryknęli i wilka. Dariuszu, dałeś się sfotografować? Nie no, to takby mim czytał bajki w tv. Ale akcja spoko????

21


antydoda* ~antydoda* (Gość)06.12.2019 14:51

Weźta się w końcu za robote,a nie przesypianie na Nowowiejskiej czy Moryca !

40


gość ~gość (Gość)06.12.2019 09:47

A radiowóz zaparkowany w miejscu nie dozwolonym

41


gość ~gość (Gość)06.12.2019 13:40

Ale jazda wzdłuż chodnika jest zabroniona

30


gość2 ~gość2 (Gość)06.12.2019 10:29

Właśnie wczoraj wtargnęła mi pod samochód dziewczyna z telefonem przy uchu, kiedy policja zacznie karać kierowców prowadzących samochód i pieszych na jezdni gadających przez telefon. To już jest plaga.

60


mikuś ~mikuś (Gość)06.12.2019 09:57

buty byś zmienił, nijak nie pasujo do stroju

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat