Cukierek od Mikołaja, rózga od dzieci

ePiotrkow Środa, 06 grudnia 20174 9072
Grzeczni kierowcy dostawali od Mikołaja cukierki, niegrzeczni – rózgi wręczane przez dzieci.
Pracownicy piotrkowskiego WORD-u, policjanci i strażacy zorganizowali 6 grudnia akcję „Mikołaj na drodze”. Służbom pomagały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 13.

Ładuję galerię...

To właśnie przed budynkiem podstawówki przy ul. Dmowskiego 11 rozpoczęła się o godz. 7.30 mikołajkowa akcja promująca bezpieczeństwo na drodze. - Razem z policją i strażakami organizujemy akcję „Mikołaj na drodze” - mówił Tomasz Sokalski, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie. - Zachęcamy najmłodszych uczestników ruchu drogowego, czyli dzieci, do tego, by informowały rodziców i zwykłych przechodniów, że należy nosić odblaski. Kontrolujemy rodziców, sprawdzamy, czy w samochodach są foteliki, czy są zapięte pasy, czy przypadkiem kierowca nie rozmawia przez telefon.


Tego dnia nie mogło oczywiście zabraknąć Świętego Mikołaja. To właśnie on wręczał cukierki tym kierowcom, którzy nie dopuścili się żadnego wykroczenia.


6 grudnia obchodzimy nie tylko Mikołajki, ale również Dzień Odblasków, o czym przypomniała wszystkim aspirant Ilona Sidorko, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. - Będziemy dziś przed szkołami, w Domu Małego Dziecka czy przed szpitalem. Wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i Strażą Pożarną pamiętamy o najmłodszych. Pamiętamy również o elementach odblaskowych, bo właśnie dziś obchodzimy Dzień Odblasków 2017. Łączymy te dwie akcje, bo uważamy, że elementy odblaskowe są potrzebne nawet w terenie zabudowanym, mimo że przepisy tego nie regulują – mówiła rzecznik piotrkowskiej policji.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)06.12.2017 17:17

Skończcie z tymi kretynizmami! Pomijam fakt, że o tej porze w tym miejscu przejeżdżają chyba tylko rodzice odwożący swoje dzieci do szkoły.
Jak nie cytryny, to rózgi. A dzieci dorastają potem w przekonaniu, że życie to jakiś pieprzony happening.
Jeszcze trochę, i następne "zajęcia edukacyjne" odbędą się na sali sądowej. Dzieciaczki wręczą bandycie cytrynkę do zjedzenia, ofierze jabłuszko, a potem wszyscy w blasku fleszy rozejdą się do domu...

32


gość ~gość (Gość)06.12.2017 16:29

????

00


mom ~mom (Gość)06.12.2017 10:32

Kto nagradzał rodziców na podjeździe do szkoły nr 12 ....... zapomniano, bo Sajgon ?

30


gość ~gość (Gość)06.12.2017 10:02

Ktoś zbadał jakie jest natężenie ruchu przed tą szkołą? Czy np.uczniowie Sz.P nr 2 przy Focusie nie są bardziej narażeni z uwagi na położenie? Tak czy tak akcja bardzo pożyteczna oby więcej i wszędzie.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat