Coraz większa Nagonka

Strefa FMRegion Wtorek, 12 marca 20193 2072
Kolejna Nagonka, czyli cykl biegów leśnych odbędzie się już w maju. Biegacze i chodziarze, którzy w tym roku wystartują po raz pierwszy, tradycyjnie rozpoczną i zakończą wyścig na terenie Osady Leśnej w Kole.


W tym roku zwiększono limit miejsc, w imprezie będzie mogło wystartować aż 600 osób. Zapisy będą prowadzone do 12 maja, ale każdy kto zapisze się do 14 kwietnia w pakiecie startowym otrzyma koszulkę.

 

 - Tradycyjnie w drugi weekend majowy, a dokładnie 18 maja zapraszamy wszystkich, którzy lubią biegać i maszerować. Do tej pory zapisało się ponad 140 osób, ale będzie to można też zrobić w dniu biegu, pod warunkiem, że zostaną jakieś wolne miejsca - mówi Agnieszka Chwałowska z piotrkowskiego klubu Fudu Sport Team.

 

 - W tym roku przygotowaliśmy 6 tras, w tym 2 nowe, dla miłośników nordic walking. Dzieci (do 6. roku życia) będą się ścigać na dystansie 200 metrów, starsze dzieciaki (od 6. do 16. roku życia) będą musiały pokonać trasę o długości 2,5 km, kolejną - crossową trasę o długości 13 km - przygotujemy dla biegaczy od 16. roku życia. Zachęcamy też do wzięcia udziału w maratonie, ale w tej sprawie więcej szczegółów przedstawimy niebawem - dodaje Rafał Erenberg z piotrkowskiego klubu.

 

W tym roku na starcie po raz pierwszy zameldują się osoby, uprawiające nordic walking.

 

 - Zapraszamy wszystkich chodziarzy, przygotowaliśmy dla nich dwie trasy, o długości 5 i 10 km. W tym przypadku limit wynosi 100 osób. To jedne z najpiękniejszych tras w okolicy, więc na prawdę warto - podsumował Przemysław Rajkowski.

 

W organizację imprezy włączyli się także burmistrz Wolborza oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim i Lasów Państwowych. Szczegóły na stronie internetowej www.nagonka.fudu.co.

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.03.2019 21:03

Nie ważne za kim i kogo..., najważniejsze żeby w ogóle pobiegać.

00


gość ~gość (Gość)12.03.2019 16:56

No ja myśliwych będę ganiał.

11


gość ~gość (Gość)12.03.2019 12:16

Będziemy ganiać wilki i dziki super już jestem gotowy

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat