Coraz więcej pacjentów z niewydolnością serca, czyli o nowych wyzwaniach piotrkowskiej kardiologii

ePiotrkow Piątek, 31 maja 201910 10898
O wyzwaniach współczesnej kardiologii, perspektywach rozwoju Oddziału Kardiologicznego i Pracowni Hemodynamiki Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie rozmawiano podczas I Wiosennego Spotkania Kardiologicznego, które odbyło się 29 maja w Hotelu Agat.

Ładuję galerię...

- Głównym celem spotkania było uświadomienie możliwości diagnostyczno-leczniczych Oddziału Kardiologicznego dla pacjentów obszaru piotrkowskiego – wyjaśnia nam rzecznik prasowy SSW w Piotrkowie Ewa Tarnowska-Ciotucha.

 

- Zależy nam na rozpowszechnianiu wiedzy na temat diagnostyki i leczenia, które jest możliwe w naszym oddziale i nie odbiega od możliwości dużych ośrodków leczniczych w województwie łódzkim - mówi dr n. med. Tomasz Ciurus, kierownik Oddziału Kardiologicznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, pomysłodawca spotkania.

 

Gościem specjalnym I Wiosennego Spotkania Kardiologicznego był prof. dr hab. n. med. Jarosław Drożdż, konsultant wojewódzki ds. kardiologii, który w swojej prelekcji wiele miejsca poświecił celom, które zamierza realizować w dziedzinie kardiologii w 2019 roku. Profesor zwrócił uwagę na duży potencjał i możliwości rozwoju oddziału kardiologicznego piotrkowskiego szpitala. Stwierdził, że oddział wpisuje się na listę jednostek gotowych na realizację założonych przez niego celów, główne z nich to: zapewnienie pełnoprofilowej opieki kardiologicznej (KOS, NS) oraz zdecydowane przeciwdziałanie „eksportu” hospitalizacji i interwencji poza województwo łódzkie w zakresie kardiologii i kardiochirurgii – cele dotyczą wszystkich oddziałów kardiologicznych.

 

Tematem przewodnim wykładu dr n. med. Tomasza Ciurusa były perspektywy rozwoju Oddziału Kardiologii w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. - W naszych planach jest dalsze rozwijanie kardiologii w Piotrkowie, aby zapewnić pacjentom dostęp do nowoczesnych terapii. Wiele wyzwań przed nami. Jednym z głównych, dotyczących wszystkich oddziałów kardiologicznych w Polsce są pacjenci z niewydolnością serca. Grupa ta stale się powiększa z uwagi na starzenie się naszego społeczeństwa oraz paradoksalnie z powodu postępu medycznego, jaki dokonał się w ostatnich latach w leczeniu zawału serca, wad oraz nadciśnienia tętniczego. Oddziały kardiologiczne takie jak nasz, muszą przygotować się na zapewnienie kompleksowej opieki pacjentów z niewydolnością serca oraz po zawale we współpracy ze specjalistyczną opieką ambulatoryjną oraz lekarzami rodzinnymi - wyjaśnia dr Ciurus.

 

Prezentacje dotychczasowych osiągnięć i planów dalszego rozwoju pracowni hemodynamiki przedstawił dr n. med. Piotr Lenczewski, kierownik pracowni.

 

Organizatorzy zapewniają, że Wiosenne Spotkania Kardiologiczne będą kontynuowane. - W planach jest stworzenie cyklu spotkań, nie tylko dla lekarzy kardiologów, ale też dla lekarzy pierwszego kontaktu, aby nawiązać stałą współpracę miedzy różnymi elementami ochrony zdrowia. Dla dobra pacjentów chcemy zwiększyć ilość procedur wysokospecjalistycznych, głównie z zakresu kardiologii inwazyjnej oraz elektroterapii - podsumowuje dr Tomasz Ciurus.

 

W spotkaniu oprócz lekarzy z piotrkowskiego szpitala i Piotrkowa uczestniczyli lekarze kardiolodzy z Bełchatowa i Łodzi, a także przedstawiciele organu tworzącego, w tym przewodnicząca Komisji Zdrowia Sejmiku Województwa łódzkiego Ewa Wendrowska, przedstawiciele łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Andrzej Berner i Rafał Żerek, przewodniczący i wiceprzewodniczący Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Marian Błaszczyński i Mariusz Staszek, przewodnicząca Rady Społecznej Szpitala Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz i Robert Pielużek, członek Rady Społecznej Szpitala.

 

Organizatorami konferencji byli: Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, Oddział Kardiologiczny z Pracownią Hemodynamiki oraz Jednostka Organizacyjna Samorządu Województwa Łódzkiego Promuje Łódzkie.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.06.2019 11:42

Najlepiej samemu zadbać o swoje zdrowie. Nie żreć byle czego, tej paszy która nam oferują sklepy. Ruszyć tyłek z kanapy. Wtedy nie będą interesowały tematy leczenia kardiologicznego, bo nie będą potrzebne.

00


K? ~K? (Gość)01.06.2019 00:31

Przybyli najlepsi!
Spełniają misję.

00


gość ~gość (Gość)31.05.2019 21:58

Nie szukajcie innego szpitala jeśli macie problemy z sercem .Szczerze polecam oddział kardiologi w Piotrkowie bardzo dobrzy lekarze.

20


gość ~gość (Gość)31.05.2019 21:48

Na tym oddziale lekarze są super opieka pielęgniarek wspaniała.Leżała tam w kwietniu moja teściowa lekarze pełna kultura nigdy w naszym szpitalu nie spotkałam tak przyjemnego personelu.Kierownik oddziału wysoka kultura jest tam super.

10


gość ~gość (Gość)31.05.2019 10:11

Zgadzam się z opinią poprzednika. I tak ten co chce być wyleczony szuka pomocy poza Piotrkowem

25


gość ~gość (Gość)31.05.2019 12:49

Miałam zabieg na hemodynamice. Zarówno lekarze jak i pielęgniarki bardzo profesjonalne i miłe. Zabieg bez powikłań a w domu byłam za 3 dni. Opieka i pielęgnacja naprawdę na wysokim poziomie, nie odbiegającą od niby lepszych placówek.

40


pies pogrzebany ~pies pogrzebany (Gość)31.05.2019 11:32

Wszystko pięknie tylko na wizytę w przychodni kardiologicznej tego szpitala czeka się kilka miesięcy?

30


gość ~gość (Gość)31.05.2019 10:27

Chciałbym serdecznie podziękować personelowi z tego oddziału za opiekę. Przez 50 lat nie wiedziałem, że mam chore serce. Kardiologia w Piotrkowie jest naprawdę na wysokim poziomie, dzięki ludziom. Szkoda tylko, że rezonansu serca nie można zrobić na miejscu ze skierowaniem z oddziału. Pozdrawiam

52


X2 ~X2 (Gość)31.05.2019 08:15

Baju baju a jak było tak jest i będzie. Piotrkowska służba zdrowia leży na łopatkach i kwiczy z bezradności i złej organizacji pracy. Przykład POZ lekarze nic nie potrafią nawet zwykłej infekcji zdiagnozować . Jeśli wymusisz badanie krwi to jest to podstawowe które niczego nie wnosi a pacjent może być już poważnie chory . Błędem lekarzy jest to ,ze nie biorą pod uwagę człowieka jako całości a wybiórczo bo często tak jest iż mamy migotanie przedsionków to zaraz wina serca a to guzik prawda bo dobrze za taki stan rzeczy odpowiada kręgosłup na który lekarz nie zwróci uwagi więc jak oni chcą ludzi leczyć. Druga sprawa badania rezonans czy tomografia nic z tego nie wynika gdy nie ma kto opisać prawidłowo a jak już gdzie mam przykład opisujący myli strony widoczne na zdjęciu to o czym to świadczy.. W Piotrkowie panuje dziwna niemoc służby zdrowia w stosunku do Bełchatowa gdzie obsługa na poziomie ale nie u nas na Rakowskiej

112


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat