Concordia wraca do gry!

Strefa FM Czwartek, 02 marca 201741 15074
Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie w piłkarskich rozgrywkach seniorów znów zobaczymy piotrkowską Concordię. Członkowie zarządu UKS Concordia 1909 poprosili działaczy Łódzkiego Związku Piłki Nożnej o zgodę na grę w klasie A.
Na zdj. od lewej stoją: Tomasz Kowalski, Katarzyna Gwiazda oraz Oskar Kulik.

Ładuję galerię...

Zespół miałby się składać przede wszystkim z wychowanków.

 - Wyszliśmy z tą inicjatywą przede wszystkim dlatego, żeby dać możliwość dalszego rozwoju chłopcom z najstarszych roczników (1999, 2000, 2001 i 2002), chcielibyśmy, żeby zostali w naszym klubie. Chcemy, żeby nasz klub był kontynuatorem tradycji ZKS Concordia, z którym się w pełni identyfikujemy - powiedziała Katarzyna Gwiazda, prezes klubu.

 - Już w zeszłym roku wpadliśmy na taki pomysł, liczymy na to, że działacze pozwolą nam zacząć rywalizację od klasy A, chłopcy są bardzo podekscytowani tym pomysłem, mecze chcielibyśmy rozgrywać na głównej płycie Stadionu Miejskiego "Concordia" - dodaje Tomasz Kowalski, wiceprezes UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski.

 Jeśli UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski przystąpi do seniorskich rozgrywek, będzie to jeden z najmłodszych, o ile nie najmłodszy zespół w okręgu piotrkowskim, przede wszystkim będą w nim występować wychowankowie tego klubu, a także...Oskar Kulik, jeden z trenerów.

  - Mam nadzieję, że dorównam chłopakom, dlatego zacząłem już indywidualne przygotowania, niewykluczone, że do zespołu dołączy jeszcze kilku doświadczonych zawodników, którzy już wcześniej zadeklarowali, że chcieliby nam pomóc, ale w tym przypadku wszystko będzie zależeć od tego czy będą wolnymi zawodnikami i czy ewentualnie porozumieją się ze swoimi klubami, nie chciałbym jednak wymieniać konkretnych nazwisk. Jedno jest pewne trzon zespołu będą stanowić nasi wychowankowie, przygotowywaliśmy ich do tego wyzwania już od jakiegoś czasu, w tym celu regularnie rozgrywamy sparingi z seniorskimi zespołami z A-klasy i B-klasy. Mamy do dyspozycji ok. 40 zawodników, to ogromny kapitał - podsumowuje Oskar Kulik.

W środę członkowie zarządu UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski złożyli stosowny wniosek w siedzibie Okręgowego Związku Piłki Nożnej, jego działacze muszą go teraz zaopiniować, ale jak powiedział nam prezes Stanisław Sipa, to bardzo dobra inicjatywa, gdyż takie miasto jak Piotrków, zasługuje na to, żeby w rozgrywkach seniorów uczestniczyło więcej klubów niż obecnie. Później wnioskiem zajmą się działacze Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, niewykluczone, że ten temat zostanie poruszony już podczas poniedziałkowego zebrania członków zarządu. Kto wie, może już niebawem znów odbędą się piotrkowskie derby Polonia - Concordia?


Zainteresował temat?

14

0


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Gość ~Gość (Gość)04.03.2017 15:45

Żal to jest tych ludzi ktorzy pisza chore komentarze.Czepiając sie ludzi ktorzy poswiecaja swoje rodziny i robia wszystko za darmo UKS CONCORDIA 1909 to klub ktory nie zarabia na dzieciach tylko daje ....

22


dj ~dj (Gość)02.03.2017 15:00

Czy prezesem zostanie zasłużony dla tego klubu p. Dariusz D.

712


.Piotrkowianin ~.Piotrkowianin (Gość)03.03.2017 22:53

takich Concordii jest w PT 9 ;-)

21


liczby ~liczby (Gość)04.03.2017 07:23

Czyli taki klub UKS Concordia 1909 na przykładzie poniżej w miesiąc w miesiąc płaci 2000 zł to jeśli, wyłączając okres zimowy, na boiskach popracuje ok. 7 msc to za wynajem zapłaci 14000 zł. To wychodzi, że zapłaci więcej niż rocznie płacą łącznie Piotrkowianin (6000), Piotrcovia (6000) i Polonia (1800), co daje w sumie 13800 zł.
Paranoja jakaś. Trzeba pamiętać, że podobnie się ma sytuacja do innych klubów użytkujących stadion na Żwirki.
Pozostaje pytanie dlaczego są tak diametralnie zróżnicowane opłaty?

41


jaaaaa ~jaaaaa (Gość)04.03.2017 08:47

a gwiazda w roli gwiazdy zallllllllll

30


Lesia ~Lesia (Gość)03.03.2017 22:55

Będzie gwiazda i gwiazda spadnie. Normalny temat

22


Loolabogaaaa ~Loolabogaaaa (Gość)02.03.2017 21:56

O ja i znowu beda latac dudki rogi itp itd musze poszukac nowych kanalow

24


dj ~dj (Gość)03.03.2017 08:52

i zaraz będzie pytanie dlaczego klub z takimi tradycjami ( jakimi?) ma płacić za wynajem orlika na żwirki

54


uuu(Gość) ~uuu(Gość) (Gość)03.03.2017 11:07

500 zł miesięcznie to płacą szczypiorniści za salę osir, klubik polonia 150 zł miesięcznie mając miejski stadion na wyłączność. Ktoś chyba za to powinien się zabrać. Są jakieś regulaminy w tym mieście czy to może widzi mi się włodarzy. Dzieci raczej nie mają równego dostępu do obiektów sportowych. Zależy którą dyscyplinę sportową wybiorą lub klub!!! Dzieci są nasze, reprezentują nasze miasto, więc opłaty powinny być takie same. Dziennikarze macie temat!!

81


Stasiek ~Stasiek (Gość)03.03.2017 09:27

Wolę Concordie niż patologie z Wyzwolenia

112


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat