Concordia powraca do gry i wygrywa w dramatycznych okolicznościach

Środa, 28 kwietnia 202112
Piłkarze UKS Concordii po 164 dniach przerwy powrócili do rozgrywek. Liderzy A-klasy podejmowali na swoim boisku Victorię Żytno. Po bardzo zaciętym i mogącym się podobać meczu oraz trzech bramkach kapitana drużyny, piotrkowianie ostatecznie wygrali 3:2(1:0).

Od pierwszej minuty spotkania obie drużyny zdecydowały się na odważną i otwartą grę, która mogła się podobać. Pierwszą naprawdę groźną sytuację stworzyli przyjezdni. W 22. minucie, po błędzie obrońców Concordii piłkę przejął zawodnik Victorii, ale na szczęście z odległości kilku metrów strzelił nad bramką. Potem na boisku dalej obserwowaliśmy sporo walki, aż wreszcie w 40. minucie szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Concordii. Bramkarz gości źle wybił piłkę i szybką akcję piotrkowian bramką wykończył kapitan zespołu, Artur Jędrzejczyk. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od ataków przyjezdnych, które poskutkowały wyrównującym trafieniem w 48. minucie. Piłkarze Concordii nie załamali się jednak i w ciągu niecałego kwadransa ponownie wyszli na prowadzenie. Strzelcem bramki ponownie Artur Jędrzejczyk. Niestety radość naszych piłkarzy nie trwała długo i w 69. minucie, po pięknej akcji Victorii zrobiło się 2:2. Ostatnie dwadzieścia minut meczu była pełna emocji i prób podniesienia wyniku ze strony obu ekip . Piłkarze Concordii pokazali charakter oraz walkę do ostatniej minuty i już w doliczonym czasie, po rzucie rożnym zdołali wyjść na prowadzenie 3:2, którego nie oddali już do końca. Autorem decydującej bramki był oczywiście, po raz trzeci tego dnia Artur Jędrzejczyk.

UKS Concordia 1909 – Victoria Żytno 3:2 (1:0)

Bramki: 3x Jędrzejczyk

Concordia: Troszok - Jagiełło, Adamczyk, Stecki, Kwaśniak- Piekarski, Kępski, Bujakowski- Jędrzejczyk, Górski, Niepsuj.

Zmiany: Cieślak, Bora, Krzaczyński Sobierski, Ryszka