Concordia nie zwalnia tempa i wygrywa piąty mecz z rzędu

Strefa FM Poniedziałek, 14 września 202016
Kibice UKS Concordii 1909 mogą być naprawdę zadowoleni z dotychczasowego przebiegu rozgrywek piotrkowskiej A klasy. Po 5 kolejkach drużyna z ul. Żwirki może się pochwalić kompletem punktów i przewagą 5 nad kolejnymi w tabeli Czarnymi Rozprza i Zapałem Krzętów. Tym razem na własnym stadionie wygrała 3:1 z LKS-em VIS Gidle.

Concordia była bezsprzecznym faworytem meczu z ostatnią drużyną ligowej tabeli, która do Piotrkowa przyjechała w 11-osobowym składzie, bez żadnego zmiennika. Piotrkowscy piłkarze od pierwszej minuty narzucili swój styl gry i już po kwadransie wynik spotkania otworzył Jakub Kępski. W dalszej części spotkania Concordia dalej dominowała, co udokumentowali kolejnymi trafieniami Artur Jędrzejczyk oraz Kacper Szafrański i na przerwę drużyny schodziły przy stanie 3:0.

Druga połowa była dużo słabsza w wykonaniu piotrkowskiej drużyny. Nasi zawodnicy mieli swoje sytuacje, ale brakowało im skuteczności i nie potrafili zamienić ich na bramkę. Ku zaskoczeniu kibiców zgromadzonych na stadionie przy ul. Żwirki w 70. minucie to ambitnie grający przyjezdni zdobyli honorowe trafienie. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Concordia wygrała 3:1.

UKS Concordia 1909 – LKS VIS Gidle 3:1 (3:0)

Concordia: Kukulski(Troszok) - Ryszka(Błaszczyk), Kwaśniak, Adamczyk, Mucha - Cieślak(Dąbrowski), Kępski, Szafrański(Górski) – Bujakowski, Jędrzejczyk, Niepsuj (Bora)