Concordia jednak nie zacznie od klasy A

Strefa FM Środa, 08 marca 20179 3836
Działacze Łódzkiego Związku Piłki Nożnej nie przychylili się do prośby przedstawicieli piotrkowskiego UKS Concordia 1909, którzy chcieli, żeby tworzony przez nich zespół seniorów zaczął rozgrywki od klasy A.

Podczas poniedziałkowego zebrania zarządu zdecydowano, że UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski zacznie od najniższej klasy rozgrywkowej, czyli klasy B.

 - Członkowie zarządu uznali, że UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski funkcjonuje dopiero 2,5 roku i w tej chwili nie ma odpowiedniego potencjału sportowego, który gwarantowałby grę na poziomie A-klasy, poza tym uznano, że nie ma odpowiedniej kadry szkoleniowej i to co najistotniejsze, nie ma żadnych tradycji w kontekście piotrkowskiej piłki nożnej. Dopuszczenie do wyższej klasy rozgrywkowej nie może być regułą, takie decyzje powinno się podejmować tylko w uzasadnionych przypadkach, niemniej jednak chcielibyśmy, żeby Concordia uczestniczyła w rozgrywkach seniorów, będziemy im kibicować i pomagać, jeśli będą takiej pomocy potrzebować - powiedział Stanisław Sipa, prezes piotrkowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.

W przyszłym sezonie UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski będzie jedną z dwóch drużyn z Piotrkowa, występujących w rozgrywkach seniorów, oprócz niej w IV lidze łódzkiej lub w piotrkowskiej okręgówce będzie grać PKS Polonia Piotrków Trybunalski.Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Do gosc ~Do gosc (Gość)08.03.2017 18:29

Gość czytaj ze zrozumieniem. Nie chodzi o to ze brakuje kadry trenerskiej tylko nie ma odpowiedniej kadry trenerskiej.

00


Gosc ~Gosc (Gość)08.03.2017 18:09

Pan Sipa niesprawiedliwie okresli fakt iz brakuje kadry szkoleniowej.Nie rozumiem czym sie sugerowal.Chca kontynuować tradycje ZKS Concordia czyli traducja jest.Oczywiscie lepiej ze zaczna od klasy B
Niesprawiedliwe slowa Panie prezesie

00


uuuu(Gość) ~uuuu(Gość) (Gość)08.03.2017 15:31

Pan Sipa powinien najpierw zweryfikować kadrę szkoleniową we wszystkich piotrkowskich klubach, od IV ligi włącznie, a później udzielać informacji, najlepiej prawdziwych. Najważniejsze to wiedzieć czy trenerzy mają właściwe uprawnienia!!

20


polonus ~polonus (Gość)08.03.2017 13:51

Autor juz widzi Polonię w okręgowce?

24


Judasz ~Judasz (Gość)08.03.2017 15:02

Jak będzie ich stać na A klasę, to sobie to wywalczą. Co za różnica czy za rok czy dwa? Okaże się jak bardzo "trwały" w inicjatorach jest w ogóle pomysł reaktywacji. Powodzenia!

10


Kibic ~Kibic (Gość)08.03.2017 14:18

Za słabi na A klasę :) normalnie nie wiem czy się śmiać czy płakać :D Oskar teraz dostał pierwszy pstryczek w nos :)

21


nic dodać nic ując ~nic dodać nic ując (Gość)08.03.2017 13:39

Amen.

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat