Concordia awansowała do klasy A

Strefa FM Czwartek, 20 czerwca 201919
Zwycięstwo – to słowo zawodnicy, działacze i kibice Uczniowskiego Klubu Sportowego Concordia 1909 Piotrków Trybunalski będą w czwartek odmieniać przez wszystkie przypadki. Piotrkowski zespół pokonał w rewanżowym meczu barażowym KS Poświętne 3:1 (2:1) i awansował do klasy A.

Pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2 (1:0), ale w drugim nie było już wątpliwości kto jest lepszy. W pierwszej połowie piotrkowianie zdobyli dwie bramki, w 26. minucie spotkania wynik meczu otworzył Artur Jędrzejczyk, tuż przed przerwą kibice obejrzeli jeszcze dwie bramki, dla gospodarzy trafił Krystian Bujakowski, a dla gości Bartłomiej Szporak. W tym momencie mogło się jeszcze wydawać, że losy tego pojedynku nie są przesądzone. Piotrkowianie rozwiali nadzieje gości sześć minut po przerwie, w 51. minucie meczu po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Artur Jędrzejczyk. Prowadząc 3:1 gospodarze nie dali się już zaskoczyć, grali składniej, dojrzalej i dłużej utrzymywali się przy piłce, akcje gości były natomiast szarpane i chaotyczne. Piotrkowski zespół zasłużenie wygrał to spotkanie i dołączył do drużyn, które w przyszłym sezonie będą występować w klasie A.

- Cieszymy się bardzo z tego awansu, walczyliśmy o niego przez cały sezon. Dziękujemy kibicom, którzy cały czas nas wspierali – powiedział Artur Jędrzejczyk, strzelec dwóch bramek dla Concordii.

- Mieliśmy przewagę w obydwu spotkaniach, ale wygrywa ten kto strzela bramki, a dzisiaj moi zawodnicy trafiali do siatki w piękny sposób. Już myślimy o przyszłym sezonie, okres przygotowawczy z zespołem z Radomska spędzi Kuba Kępski, jeżeli przekona do siebie działaczy, chcielibyśmy, żeby tam został. Pozostali raczej zostaną, wszystko będzie jasne 15 lipca podczas pierwszych zajęć. Coraz częściej kontaktują się z nami byli zawodnicy Concordii - podsumował Paweł Płomiński, trener piotrkowskiego zespołu.

To był bardzo udany sezon dla piotrkowskich zespołów piłkarskich, kilka dni temu do IV ligi wróciła Polonia. W przyszłym sezonie w rozgrywkach ma wziąć udział rezerwowy zespół polonistów, który najprawdopodobniej będzie występował w klasie B, ale działacze tego klubu ze względu na zbliżający się jubileusz Polonii, zabiegają o to, aby drużyna zaczęła od klasy A, a wówczas w przyszłym sezonie mogłoby dojść do piotrkowskich derbów...

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski 3:1 (2:1) KS Poświętne
(26' i 51' Artur Jędrzejczyk, 47' Krystian Bujakowski – 47'Bartłomiej Szporak)

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski: Troszok – Kwaśniak, Stolarski, Adamczyk, Ryszka, Niepsuj (65' Bąbski), Bujakowski (90+3 Maluga), Kępski (85' Lisman), Bora (78' Mucha), Jędrzejczyk (89' Magdziak), Górski (60' Cieślak),