Co zrobić z uszkodzonym prezentem?

ePiotrkow Poniedziałek, 28 grudnia 20090 1334
Dostaliście państwo nietrafiony, bądź uszkodzony prezent na gwiazdkę? Spróbujcie go zwrócić. Jeśli otrzymaliście zepsuty prezent to naprawdę nie ma na co czekać.

Trzeba reklamować i ignorować napisy w stylu: „Reklamacji nie uwzględnia się", bo są po prostu niezgodne z prawem.

 

- Jeżeli nie działa aparat, żelazko, suszarka, czy inny sprzęt, który otrzymaliśmy na prezent - towar możemy reklamować w ciągu dwóch lat, ale nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od wykrycia wady. Jeżeli ten termin przekroczymy, to stracimy wszystkie przysługujące nam uprawnienia - ostrzega Agnieszka Majchrzak z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKiK przypomina, że bez paragonu nie da rady.

 

Sklep ma dwa tygodnie na rozpatrzenie reklamacji. Nieco inaczej sprawa wygląda, jeżeli prezenty nam się zdublowały. Od dobrej woli sklepu zależy wówczas, czy wymieni nam towar na inny. W tym przypadku również jesteśmy zobligowaniu do pokazania paragonu.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat