Co zrobić z nietrafionym prezentem?

Strefa FMKraj Czwartek, 27 grudnia 20184 1837
Święta Bożego Narodzenia - zwłaszcza najmłodszym - kojarzą się przede wszystkim z prezentami. Nie wszystkie jednak trafiają w nasz gust. Co zrobić z upominkiem, który nam się nie spodoba, ma zły rozmiar lub jakieś wady?
fot. pixabay.com

- Zwrócić możemy towar kupiony na odległość, czyli zamówiony przez internet lub z katalogu. Mamy na to 14 dni, ale pod warunkiem, że dysponujemy dowodem zakupu, dlatego z niechcianym prezentem może być trudno, chyba, że wraz z nim otrzymamy paragon. Jeżeli chodzi o sklepy stacjonarne, to już w momencie nabycia towaru warto upewnić się czy dany sklep lub sieć handlowa przyjmuje możliwość zwrotu towaru, ponieważ nie jest to obowiązek sprzedawcy stacjonarnego - wyjaśnia Bartłomiej Krasiński, miejski rzecznik konsumentów w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Z kolei jeśli prezent jest popsuty lub ma wady fabryczne, możemy powołać się na gwarancję albo rękojmię. Gwarancja obowiązuje wyłącznie wtedy, gdy producent ją wystawił i wszelkie warunki - w tym termin obowiązywania - określone są wówczas w karcie gwarancyjnej. Z rękojmi możemy skorzystać, zwracając się do sprzedawcy w ciągu dwóch lat od zakupu produktu. Na jej podstawie można ubiegać się o naprawę sprzętu, wymianę lub zwrot pieniędzy.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.12.2018 18:49

Oddac mi ja docenie ...

00


gość ~gość (Gość)27.12.2018 22:42

Nietrafiony prezent. Już się wam chrzani w głowach, bo wam jest za dobrze.

10


gość ~gość (Gość)27.12.2018 15:13

Na śmietnik i po sprawie

20


gość ~gość (Gość)27.12.2018 14:07

Na parafie

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat