Co zostawimy przyszłym pokoleniom?

ePiotrkow Wtorek, 10 czerwca 201410 2125
Portal epiotrkow.pl we współpracy z Telewizją TVR zaprasza do oglądania materiałów filmowych dotyczących wielu ważnych spraw takich jak: ekologia, przyroda czy zagadnienia społeczne. Nie zabraknie też porad kulinarnych z Piotrem Galińskim.
Dziś zapraszamy na … nielegalne wysypiska.

Archeolodzy na podstawie wykopanych śmieci mogą  nam określić rozwój danej cywilizacji. Powiedzą nam co Ci ludzie jedli, w co się ubierali, czym się zajmowali i jakiej używali broni w walkach plemiennych. A co nasza cywilizacja pozostawi przyszłym archeologom?

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zenek Zenekranga11.06.2014 13:40

"xxs" napisał(a):
Po pierwsze: za Twoim oknem może być.
Po drugie: nie gazy tylko spaliny, i jakie sto metrów? Przecież ten komin stoi od kilkudziesięciu lat. Jego szyb jest wykorzystywany do "utylizacji" odpadów. Do wąchania zapraszam np.{zależnie od siły i kierunku wiatru) na os. Mickiewicza.


Nie gazy ? To czym są spaliny w takim razie.. ??
Z tego co się orientuje jest w pobliżu tylko zakład recyklingowy, a nie spalarnia więc co ci tam śmierdzi ?
A skoro śmierdzi, a nie ma zezwoleń na spalanie to dlaczego nie zgłosisz?
Chyba, że śmierdzi ci z ciepłowni xD

20


xxs ~xxs (Gość)11.06.2014 05:07

"PTB" napisał(a):
Ale co tam, lepiej mieć za oknem 30 metrowy dół wyładowany tonami śmieci niż komin który wywala gazy 100 metrów nad głowę i nawet nas to nie dotyka.

Po pierwsze: za Twoim oknem może być.
Po drugie: nie gazy tylko spaliny, i jakie sto metrów? Przecież ten komin stoi od kilkudziesięciu lat. Jego szyb jest wykorzystywany do "utylizacji" odpadów. Do wąchania zapraszam np.{zależnie od siły i kierunku wiatru) na os. Mickiewicza.

02


Zenek Zenekranga11.06.2014 00:33

"Al-Bundy" napisał(a):
Przyszłość należy do nowoczesnych spalarni odpadów - śmieci, których nie da się lub nie opłaca przerabiać "na surowo" mogą być źródłem energii cieplnej i elektrycznej, a produkty spalania mogą być wykorzystywane (odzysk metali, produkcja nawozów, materiałów budowlanych, itd.).


Szkoda, że u nas spalarnia nie przeszłą bo "będzie śmierdzieć, zatruwać środowisko itd" Tylko nie zdają sobie ludzie sprawy, że taka spalarnia 1. Jest tańsza 2. Z punktu widzenia ekologii "zdrowsza" 3. Odpadu z tego tyle co z krów pierdzących na pastwisku.
Ale co tam, lepiej mieć za oknem 30 metrowy dół wyładowany tonami śmieci niż komin który wywala gazy 100 metrów nad głowę i nawet nas to nie dotyka.
Narzekajmy dalej, że wywóz śmieci drogi, prąd drogi, ale spalarni/elektrowni jądrowych to nikt nie chce bo to bee i nie dobre.

22


ja ~ja (Gość)10.06.2014 19:58

ta a przyjedzcie do Łęczno koło Sulejowa to samo jest

20


Exploit ~Exploit (Gość)10.06.2014 19:47

Cytuję:
A co nasza cywilizacja pozostawi przyszłym archeologom?

Ruiny kraju który mógł być piękny i bogaty...

40


Al Bundy Al Bundyranga10.06.2014 18:48

Materiał filmowy mógł zaskoczyć tylko kogoś totalnie oderwanego od polskiej rzeczywistości. W Polsce na wszystkim można robić wałki - na śmieciach, na publicznych inwestycjach, na inwalidach (tak, tak... tzw. "niepełnosprawność" jest szeroko wykorzystywana do wyciągania publicznych pieniędzy - temat "rzeka"), i wielu innych rzeczach. Najważniejsze, że mamy Ministerstwo Środowiska, ustawę śmieciową i rzesze doradców śmieciowych - czyli formalnie wszystko jest w porządku! A to, że gospodarka odpadami prowadzona jest od dupy strony to inna para kaloszy.

"glupotaekologownieznagranic" napisał(a):
PLANETA uzdrowi się sama za kilka milionów lat, przeżyła gorsze rzeczy , uderzenia meteorów, wulkany, epoki lodowcowe, wedrówki kontynentów, wybuchy solarne etc itp. tak więc plastikowe torebki i puszki nic jej nie zrobią


Ziemia sobie poradzi, to fakt. Ale nie w tym rzecz. Ludzie też mają sobie poradzić, a jeśli nasze życie ma być wygodne, zdrowe i tanie, to musimy rozsądnie podchodzić do kwestii śmieci. Zakopywanie wszystkiego w ziemi, to tak jak zamiatanie w pokoju pod dywan. Ze śmieci można odzyskiwać cały szereg surowców. Przyszłość należy do nowoczesnych spalarni odpadów - śmieci, których nie da się lub nie opłaca przerabiać "na surowo" mogą być źródłem energii cieplnej i elektrycznej, a produkty spalania mogą być wykorzystywane (odzysk metali, produkcja nawozów, materiałów budowlanych, itd.).

"glupotaekologownieznagranic" napisał(a):
a jesli kogoś taka odpowiedz nie satysfakcjonuje, zawsze można udac się do pisma św. gdzie napisane jest jasno że Bóg stworzy nową Z... iemie gdy ludzkosc przejdzie test Syna Bożego.


Łomujborze... Przejdź "test łosia" - zostaniesz samochodem... ;)

20


Imię Imięranga10.06.2014 18:44

Następne pokolenie przy przyroście 1.1?

20


głupotaekologównieznagranic ~głupotaekologównieznagranic (Gość)10.06.2014 17:00

PLANETA uzdrowi się sama za kilka milionów lat, przeżyła gorsze rzeczy , uderzenia meteorów, wulkany, epoki lodowcowe, wedrówki kontynentów, wybuchy solarne etc itp. tak więc plastikowe torebki i puszki nic jej nie zrobią , pozatym nikt nie myslał o naszym pokoleniu 30 lat temu dlatego mamy teraz wszędzie taki syf , a jesli kogoś taka odpowiedz nie satysfakcjonuje, zawsze można udac się do pisma św. gdzie napisane jest jasno że Bóg stworzy nową Ziemie gdy ludzkosc przejdzie test Syna Bożego. jeszcze coś?? ekolodzy chcą po prostu czyste miejsce do swojego życia. to egoisci i taka jest prawda. może niech ludzkosc pierw zadba o siebie a nie ratuje planete hahahaha

22


OVK ~OVK (Gość)10.06.2014 16:48

Cytuję:
Co zostawimy przyszłym pokoleniom?


DŁUGI

20


fff ~fff (Gość)10.06.2014 16:13

Zostawimy przede wszystkim długi.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat