Co zanieczyszcza wodę w gminie Moszczenica? Będą kontrole!

ePiotrkowRegion Piątek, 29 marca 201928 6029
W wodociągu na terenie gminy Moszczenica znów wykryto bakterie coli. Tamtejsze Przedsiębiorstwo Komunalne chce poznać źródło zanieczyszczeń i zapowiada kontrole posesji mieszkańców.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Moszczenicy poinformowało mieszkańców Bab i Kiełczówki, że źródłem zanieczyszczeń mikrobiologicznych wody nie są studnie eksploatowane na ujęciach. To wynik prac prowadzonych w celu przywrócenia dobrej jakości wody. - Istnieje podejrzenie, że zanieczyszczanie sieci wodociągowej w tych miejscowościach może być spowodowane przez mieszanie wody wodociągowej z wodą z indywidualnych ujęć wody osób przyłączonych do sieci gminnej w tym rejonie zaopatrzenia – informują pracownicy Przedsiębiorstwa.


Skontrolowane zostaną instalacje przyłączeniowe mieszkańców, najpierw w Babach i Kiełczówce. - Prosimy o udostępnienie instalacji wewnętrznych oraz udzielenie wszelkich informacji mogących wyeliminować zanieczyszczanie sieci – informują pracownicy Przedsiębiorstwa.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

X2 ~X2 (Gość)29.03.2019 13:28

Władze gminy niech zaczną kontrolować trucicieli co wywożą gnojowicę na pola a nie czepiać się odbiorców wody . To ujęcia wody są skażone co trochę . Niedawno to samo w Wolborzu było Kuznocin teraz Baby i Srock. Woda była skażona a informacji żadnej dla mieszkańców nie było . Pora na biogazownie i rolnicy gnojowicę obowiązkowo tam muszą wozić i zero wylewania na pola. Ludzie mieli swoje studnie i zanieczyszczeń nie było a od kiedy przyszła moda z zachodu na duże chlewnie tak ciągle ujęcia sa skażone. Rolnik niech choduje trzodę ale w tradycyjny sposób jak to przed laty było

92


chlewmistrz ~chlewmistrz (Gość)29.03.2019 12:51

Coś mi się zdaje że to świnie wetknęły swoje ryje w te afery z wodociągami, w niedalekim Srocku pewnie też. Tylko patrzeć jak zaatakują gminę Grabica i Rokszyce. Jeszcze trochę a dopadną gród piotrkowski.

160


gość ~gość (Gość)29.03.2019 12:45

110% GNOJOWNICA TO JEST TEN OKRES CO WYWORZĄ MAŁO TEGO 2 RAZY WIĘCEJ NIŻ USTAWA PRZEWIDUJE NA DANY AREAŁ ALE TYM NIEMA KTO SIŔ ZAJĄĆ

111


Skubi7878 ~Skubi7878 (Gość)29.03.2019 12:33

Gnojowica proste !!!!!!!!!!

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat