Co zamiast Hawany?

ePiotrkow Czwartek, 05 maja 201660 16956
Najprawdopodobniej w wakacje dojdzie do wyburzenia dawnej Hawany. Co powstanie na terenie byłego piotrkowskiego kina?
fot. as

Wyburzyć trzeba, bo jak przekonywał przedstawiciel nowego właściciela tego terenu, niemożliwe było przeprowadzenie gruntownego remontu bez naruszania konstrukcji budynku. Po prostu wyburzenie będzie bardziej opłacalne. Co powstanie później?

 

- Decyzja jeszcze nie została podjęta - mówił w Strefie FM Witold Krześlak. - Plany w dużej mierze będą zależały od tego, na jaki typ działalności znajdą się najemcy. Na pewno ma to być coś porządnego. Dla mnie Hawana to też było miejsce kultowe.


Coś nowego, porządnego jeszcze nie powstało, ale plotki już tak. Mówi się, że zamiast kina stanie kolejny bank, albo centrum handlowe, albo restauracja. Wiadomo, że zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie obiektu musi być związane z szeroko rozumianą kulturą, rekreacją, gastronomią lub usługami finansowymi.


O pomysły na ten teren zapytano w radiowym Maglu. Było ich wiele. Od nowoczesnej biblioteki, poprzez teatr, salę koncertową, ściankę wspinaczkową, żłobek, klub fitness aż po park rozrywki.
Wyobraźnia słuchaczy godna podziwu (więcej na fejsbukowym profilu - Magiel-audycja radiowa), ale i tak najwięcej będzie zależeć od postawy nowych właścicieli, czyli firmy Victoria.


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (60)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kotek ~Kotek (Gość)05.05.2016 07:11

potrzebna jest w centrum Agencja Towarzyska - nowej generacji- Porządnym burdelem zawsze można się pochwalić

262


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)05.05.2016 17:20

Cytuję:
O pomysły na ten teren zapytano w radiowym Maglu. Było ich wiele. Od nowoczesnej biblioteki, poprzez teatr, salę koncertową, ściankę wspinaczkową, żłobek, klub fitness aż po park rozrywki. Wyobraźnia słuchaczy godna podziwu


No spoko, spoko, tylko po kiego grzyba robić radiową ankietę na temat czegoś, na co ani radio, ani radiosłuchacze nie mają żadnego wpływu? Naprawdę nie da się lepiej wykorzystać czasu antenowego? W następnym Maglu słuchacze będą snuć pomysły na zagospodarowanie Marsa? Oby nie zapomnieli o rezerwacie dla naiwnych łosiów...

130


Iza ~Iza (Gość)07.05.2016 10:33

Na tym miejscu powinno się zakazać budowy marketu, przychodni lekarskich, banku czy kolejnej apteki.
Pomysł z teatrem jest świetny. Brawo.

42


henryk a. ~henryk a. (Gość)05.05.2016 15:07

A ja na miejscu kina Hawana widzę oczami wyobraźni olbrzymi wielopoziomowy strzeżony parking z podpiwniczeniem z przeznaczeniem na działalność usługowo-gastronomiczno-handlowo-rozrywkową. Cztery w jednym. Byleby nie powstała kolejna Biedronka albo Bank.

90


Alicja ~Alicja (Gość)07.05.2016 10:25

W Piotrkowie powinien być teatr!!!! Miejsce po Hawanie byłoby idealne.

32


bistro bistroranga05.05.2016 12:51

San Cristóbal de La Habana.
Nie. Zdecydowanie nie będę płakał po "Hawanie", jak i znacznie wcześniej nie lałem łez po "Kubance". A gdy Fidel opuści już ten nędzny padół łez i uda się na spotkanie z Che Guevarą, to przy akompaniamencie kubańskiej rumby otworzę sobie butelkę rumu Elixir de Cuba Legendario, zaciągając się hawańskim cygarem, zwijanym na udach kubańskich dziewic. Sentymenty na bok, choć do "Hawany" - a i owszem - chadzało się, chadzało, i to częściej nawet do kina niż na film! Tu, oczywiście, żadnych nazwisk, bo część z tych starszych pań wciąż jeszcze żyje!
A zanim gmach ten w ogóle powstał, to przez sztachety karmiłem pasące się na ogrodzonej łączce w tym miejscu owce! Zaś bar "Kubanka" karmił mnie mielonym z kartoflami i zasmażanymi buraczkami, zaraz gdy tylko dzwonek obwieszczał w pobliskiej "ósemce" koniec ósmej, ostatniej lekcji.
Mówią na mieście, że coś się wreszcie rusza w sprawie kina na Krzywdzie. Oby tylko nie skończyło się na takich pustych obietnicach, jak z "Europą". Nie hamletyzujmy: to nie tragedia, że "Hawana" zostanie zburzona. Tragedią może się okazać dopiero to, co po niej w tym miejscu powstanie! Miej nas zatem, Boże, a zwłaszcza przyszłego inwestora, w swej opiece!
Co ja bym tam widział? Czy czegoś jeszcze w naszym mieście brak? Ulice, rynek, ratusz, zamek, dworzec, toaleta publiczna, galeria handlowa, lombardy, sklepy monopolowe, knajpy, szkoły, biblioteki, ośrodek kultury, kościoły, policja, straże - pożarna i miejska, dom starców, szpitale, kostnica, cmentarze, zakłady pogrzebowe, sąd, urząd skarbowy, ZUS i KRUS... Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu, na tej długiej liście zdumiewająco nie figuruje ten jeden przybytek, który byłby ukoronowaniem Traktu Wielu Kultur i nadałby Piotrkowowi ostatecznie ten wielkomiejski, cywilizacyjny sznyt - lupanar. Nie żadna tam agencja towarzyska, tylko regularny lupanar! No bo skoro po ostatniej sesji samorządu lokalnego z tymi wyczynami radnych dotarło do nas wreszcie, że to nie jest żadna rada miasta, tylko cyrk, więc czy logicznym dopełnieniem dla trybunalskiego grodu nie będzie teraz dom uciech?
http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/bez-sciemniania-san-cristobal-de-la-habana,3720430,art,t,id,tm.html

Komentarz był edytowany przez autora: 05.05.2016 12:52

102


pytam ~pytam (Gość)07.05.2016 10:30

Kolejna Biedronka, Żabka, gabinety lekarskie, bank, apteka???? Czy tego trzeba się spodziewać w zabytkowej części miasta??? Już takich budynków stoi w Piotrkowie wiele. Część świeci pustkami z napisem "Do wynajęcia". Czy znów taki napis będzie przyciągał nasz wzrok na Krzywdzie? Czy stanie się wizytówką miasta?

20


Vixiarz ~Vixiarz (Gość)06.05.2016 08:47

Niech jakiś wielki klub zrobią a nie te male co mamy w Ptb !!

15


Piotrków MOJE Ukochane Miasto ~Piotrków MOJE Ukochane Miasto (Gość)05.05.2016 14:34

Postawią tam co bedą chcieli my nic teraz nie mamy do gadania :(Dziwie sie tylko ze miasto nie chciało odkupic Kina Hawana od Heliosa ,a mieli podobno taka możliwosc i to za symboliczną złotówke .......

82


ja ~ja (Gość)06.05.2016 09:32

Może Biedra- kupujący są kulturalni, długie alejki- zapewnią rekreację, bankomat w wejściu- usługi finansowe i pieczywo głęboko mrożone wypiekane na miejscu- gastronomia. A tak poważnie widząc co powstaje w Piotrkowie kosztem przestrzeni zielonych i historycznej, tradycyjnej zabudowy, nie mam złudzeń.

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat