Co z remontem ulicy Taraszczyńskiej w Sulejowie?

Strefa FMRegion Sobota, 26 stycznia 201953 7411
Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski nie wyłoży deklarowanych 80% kosztów na remont ul. Taraszczyńskiej. W poprzedniej kadencji obiecał pomoc w sfinansowaniu modernizacji tej drogi powiatowej, ale gdy przeanalizował, w jaki sposób powiatowi urzędnicy dzielą pieniądze na potrzeby w poszczególnych gminach, postanowił się wycofać. Władze powiatu poinformował o tym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Piotrkowskiego.

- Największa gmina – Sulejów otrzymała 2,5 mln przez 8 lat. Gmina Rozprza – mniejsza – dostała 15 mln – mówił W. Ostrowski. – To jest 6 razy więcej! Czy ja jako burmistrz gminy Sulejów nie mam prawa przyjść tutaj i zwrócić się do was – radnych, żebyście poparli gminę Sulejów i poparli równy, sprawiedliwy i uczciwy podział pieniędzy? Naprawdę nie mam takiego prawa?

 

Wojciech Ostrowski zaproponował, że z gminnego budżetu może pokryć nie 80, a 50% kosztów remontu ulicy Taraszczyńskiej, co oznacza, że Starostwo będzie musiało dołożyć więcej pieniędzy, a konkretnie 1,5 mln zł.

 

- Uchwały Rady Miejskiej w Sulejowie, które były podjęte, pana oświadczenia, podpisane umowy nie będą realizowane. Jeśli zawiera się umowy, to należy ich dotrzymywać. Gdyby zadeklarował pan 50%, to też składalibyśmy wniosek, ale na pewno nie składalibyśmy dwóch wniosków w jednym roku - mówił Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, który zaznaczył, że gdyby wcześniej wiedział o decyzji burmistrza Sulejowa, na pewno nie zaplanowałby ukończenia tej drogi w 2020 roku, ponadto Starostwo nie posiada dodatkowych środków na ten cel.

 

Remont 1,7 km tej drogi ma kosztować 6 mln zł, z czego Urząd Wojewódzki zadeklarował już rządowe dofinansowanie rzędu  50%. Pisaliśmy o tym tutaj.   


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (53)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tu ~tu (Gość)30.01.2019 17:29

wszyscy komentują burmistrzu daj, ale czy ktoś z tak komentujących daje kasę sąsiadowi na remont jego własności. A ile razy wycofaliście się ze swoich obietnic.

010


gość ~gość (Gość)26.01.2019 15:30

Bo problem jest taki ze burmistrz tyljo obiecuje a nie realizuje. A późnej tylko obwinia innych dlaczeho nic nie zrobił. Ot jego taktyka

91


Rafalek ~Rafalek (Gość)26.01.2019 15:29

Odwalcie się od mojego kochanego pana bur- mistrza. On, tylko on ma rację. Mój teraz kochany burmistrz. Już zawsze będę go wspierał.

63


Konkret ~Konkret (Gość)30.01.2019 08:19

A na jakim stanowisku pracuje w Sulejowie Radna Powiatowa Dorota była zastępca burmistrza? Na BIP konkurs na sekretarza został anulowany? Innego w którym by wygrała nie było. Ile osób dostało pracę bez konkursu i za jakie pieniądze? w konkursie nie mogli brać udziału bo nie mają kwalifikacji? Dlatego nie ma pieniędzy w budżecie a pracownicy-pomoc administracyjna nie ma pojęcia co ma robić. A teraz fakty: Burmistrz Ostrowski zadeklarował 80%wkładu własnego w remont ulicy Taraszczyńskiej bo wiedział że powiat i tak nie ma pieniędzy. Wtedy krzyczał dajcie 20% i robimy. Teraz jest dotacja 3000000zł a Burmistrz ja nie dam 80% a to pismo to chyba nie ja. Mydlenie oczu. Ale wybraliście wizjonera to macie.

100


Kos ~Kos (Gość)28.01.2019 08:59

Uszczelnić finanse publiczne i racjonalnie je wydawać to z tego bierze się kasa. Skoro brakuje kasy to nie podnosi się wynagrodzenia wójta czy nie zatrudnia się kolejnych pomocy administracyjnych. Ponadto nie ładuje się pieniędzy w plac, który nam nic nie odda tylko inwestuje się tam gdzie uzyska się dodatkowe wpływy do budżetu. W kwestii Taraszczyńskiej moim zdaniem gmina nie powinna dawać kasy na drogę powiatową. Niech powiat zmniejszy zatrudnienie i sprawiedliwie dzieli kasę i wtedy może starczy na więcej.

85


obserwator ~obserwator (Gość)28.01.2019 14:01

O ile mi jest wiadomo to jest ponad 500 km dróg powiatowych. Przy takie sieci dróg trudno wszystkich pogodzić dlatego jest współpraca między gminami a powiatem. Tam gdzie gminy się dokładają to drogi powiatowe są modernizowane. A Taraszczyńska będzie rozj.... dalej. A kto ją roz... ten co robił w drodze gaz czyli gmina :-)))) Pozdrawiam

90


gość ~gość (Gość)27.01.2019 17:54

A co na z chodnikiem w Kole.???.Powiat wykonał projekt a włodarze Sulejowa ciągle szacują. Tak to można robić politykę nawet 20 lat.Zawsze i ciągle obiecanki.Lepiej wybudować basen w Sulejowie bo to będzie widać i jest więcej głosów. Nie tędy droga "drogi Burmistrzu".Zacznij dobrze liczyć abyś się nie przeliczył

122


gość ~gość (Gość)27.01.2019 21:17

Najlepiej usiąść i głupio komentować. Skąd na wszystko wziąć pieniądze???!!! Skoro nasza gmina nie dostaje wiele to co???!!! Burmistrz ma dołożyć ze swoich czy zarządzić zrzutkę żeby zrealizować wszystkie pomysły jakie mają mieszkańcy naszej gminy???!!!

611


Jan Gąbka Jan Gąbkaranga28.01.2019 15:46

Jak się do czegoś zobowiązuje to trzeba dotrzymywać słowa. Śmieci po kampanii 100% podwyżka. Czekam na basen, światłowód i fotowoltanikę.

60


Ghhj ~Ghhj (Gość)27.01.2019 06:43

Nabardziej zaniedbana ulica powiatowa. Jakie pretensje do burmistrza, kto jest wlascicielem drogi niech o nia dba niewazne, ze wladze gminy przez ktora przebiega nie sa z PSL

77


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat