Co z podstrefą ekonomiczną w gm. Rozprza?

Strefa FM Środa, 10 sierpnia 201625 8578
Mamy nowe informacje dotyczące rozprzańskiej podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W tej sprawie ostatnio niewiele się działo, ponieważ zmieniły się władze w samej strefie, a także w łódzkim oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa, do której należy ponad 200 hektarów w okolicy Niechcic, a to właśnie tam miałaby powstać rozprzańska podstrefa.

Po wielu próbach wójtowi Januszowi Jędrzejczykowi udało się wreszcie zaprosić przedstawicieli obydwu instytucji na miejsce. - Oczywiście przychylność z obydwu stron jest i poszliśmy troszeczkę dalej, mamy wyznaczone pierwsze tematy do zrealizowania. Ten najważniejszy to oczywiście droga, która musi łączyć tę strefę z drogami krajowymi. Braliśmy pod uwagę trzy możliwe dojazdy - powiedział wójt Rozprzy.

Najbardziej optymalny byłby dojazd przez Hutę Porajską. Ten 2,5-kilometrowy odcinek musiałby jednak zostać przebudowany, co więcej przebiega on przez teren trzech gmin: Rozprzę, Gorzkowice i Kamieńsk, ale jak zapewnia wójt, włodarze tych dwóch ostatnich gmin wstępnie wyrazili na to zgodę. Temat ma zostać poruszony podczas wrześniowej sesji Rady Gminy, wtedy też będzie wiadomo, jaki byłby koszt przebudowy tej drogi.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oko ~oko (Gość)04.11.2016 07:38

bajki o strefie to była propaganda PSLu przed wyborami i nic więcej

20


pokemon ~pokemon (Gość)12.08.2016 07:58

Gabrych to nie jest zawziętość tylko po prostu nie podoba mi się i nie toleruje tego co sie dzieje w ug Rozprza .proszę też nie mieszaj tych chłopaków i nie porównuj ich do kogo kolwiek a tym bardziej do gminy .oni maja swoje władzę są niezależni i robią super robotę.wiem bo jestem bliskim sąsiadem .po prostu mają swoje zdanie i to chyba władzy sie nie podoba bo nie mogą ich ugiąć a to ze pilnują swojego terenu na który gmina chciała wejść bez prawnie to chyba dobrze .tak trzymać panowie coraz więcej ludzi jest z wami .

35


pokemon ~pokemon (Gość)11.08.2016 05:46

Gabrych.
Widzę że kolejny urzędas broni wójta ja rozumie że tak musicie ale nie bardzo wiem co ma do tego osp Rozprza.przechodzę tam często koło budynku jest tam grupa młodych ludzi grzeczni .przed budynkiem elegancko tuje kwiatki nawet cos w podobie do fontanny czy oczka wodnego mają i rybki calkiem to nieźle wygląda.ostatnio przechodziłem obok ich na plac zabaw jaki plac mają z tyłu powiem że mnie zaskoczyło.polecam zobaczyć .nie wiem czy oni jakieś profity mają za to ale wygląda to super.a tak na marginesie ciekawy jestem jak wygląda sala po remoncie może kiedyś podejdę i zapytam czy można obejrzeć.
Gabrych czemu porównujesz bałagan w gminie do jakiejś osp dalej nie wiem

26


pokemon ~pokemon (Gość)10.08.2016 21:22

A można tak odwołać wójta .

45


Re ~Re (Gość)10.08.2016 21:17

Do pokemon. Nie musimy czekać, wystarczy zebrać podpisy pod referendum..

45


pokemon ~pokemon (Gość)10.08.2016 21:01

Do gość.czyżby jakiś pracownik ug poczuł się urażony prawda boli co.ale najważniejsze jest to że ludzie nareszcie przejrzeli na oczy i za dwa lata wybierzemy nowego wójta z gminy a nie jakiegoś przybysza i skończy z ta sielanką

48


pokemon ~pokemon (Gość)10.08.2016 12:10

Kiedy wreszcie będzie skończony rynek w rozprzy i czy zgłosił ktoś z urzędników odpowiedzialnych za inwestycje albo sam wódz do firmy która kladla asfalt w rynku że zaczął pękać i kolejny sie zrobiły.

43


Ok ~Ok (Gość)10.08.2016 20:22

Mam pytanie do władz, co z projektami źródeł odnawialnych,wszystkie gminy ościenne występują o dofinansowania projektów.Gm Rozprza milczy albo niema pieniędzy tylko na lans są (źródło strona rozprza).Proszę sobie wejsc na te stronę i policzyć tylko z tego roku imprezy!! MAM NADZIEJE ŹE WYBORCY W KONCU OPRZYTOMNIEJA.
.

24


Pietrek Pietrekranga10.08.2016 18:55

po co budowac strefe ekonomiczna jak juz Rozprza ma strefe "patologi parkowej" kiedy wezmie sie ktos za tych alkoholików i jedna alkoholiczke. Moze zamiast dawac im zapomoge bo sa "chorzy" dalo by sie dalo osobie ktorej jest to potrzebne. I niech ktos sie za nich wezmie bo leza nawaleni wywalaja te swoje suski zwiedniete czasami dupy i sie zalatwiaja gdzie popadnie dzieci chodza a jeden z drugim wywala kuske i leje. Policja tego nie widzi bo po co mandat wystawiac jak nie bedzie z czego sciagnac sa lepsze kaski w postaci zaparkowanych aut

Komentarz był edytowany przez autora: 10.08.2016 18:55

82


pokemon ~pokemon (Gość)10.08.2016 12:58

Do Eryk.koleiny są na parkingu naprzeciw sklepu rolbud.a pęknięcia praktycznie wzdłuż całej drogi od ul.aleje do samej apteki na dołku.nie wspomnę że na całym odcinku tej drogi która była robiona nie ma ani jednej kratki burzowej wiec po ulewie woda plynie całą szerokością.Tak w skrucie robione są inwestycje w gminie Rozprza.szybko przed wyborami.

45


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat