Co z obwodnicą Radomska?

Strefa FM Wtorek, 14 maja 20130 3375
Rozstrzygnięto przetarg na dokończenie zachodniej obwodnicy Radomska. Budowę przerwano po wycofaniu się firmy Radko.

Ta najważniejsza miejska inwestycja jest współfinansowana przez Urząd Marszałkowski. Na dokończenie budowy potrzeba jednak więcej pieniędzy, niż planowano. Pierwotnie obwodnica miała kosztować 45 milionów złotych, z czego 30 milionów to dofinansowanie unijne.

Do przetargu stanęło 9 firm. - Wygrało konsorcjum firm Drogbud Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex Sp. z o.o. - mówi prezydent Radomska Anna Milczanowska.

Zagwarantowane wcześniej pieniądze jednak nie wystarczą, brakuje blisko 3 mln zł. Władze Radomska zwróciły się do Urzędu Marszałkowskiego o wygospodarowanie dodatkowych środków. Brakujących pieniędzy szukają też w budżecie miasta.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat