Co z maturami w Piotrkowie Trybunalskim?

ePiotrkow Wtorek, 23 kwietnia 2019100 9837
Większość maturzystów z Piotrkowa Trybunalskiego może już spokojnie czekać na egzaminy. Mimo trwającego strajku nauczyciele z siedmiu piotrkowskich szkół średnich wystawili oceny uczniom, którzy w tym roku kończą naukę na tym poziomie edukacyjnym.
archiwum ePiotrkow.pl

Sklasyfikowana została młodzież uczęszczająca do zespołów szkół ponadgimnazjalnych nr 1, 2, 3 i 4 oraz liceów: I, II i III. Jeszcze w środę odbędą się rady pedagogiczne w ZSP nr 5 i 6 oraz w IV Liceum Ogólnokształcącym. 

 

O placówkach protestujących na terenie powiatu piotrkowskiego pisaliśmy z kolei tutaj.


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (100)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)25.04.2019 08:59

Kasy fiskalne dla nauczycieli i korepetytorow..
I po problemie..

20


REFLEKSJA ~REFLEKSJA (Gość)24.04.2019 17:37

Dopóki korepetytor uczy moje dziecko, a nie nauczyciel nie jestem za żadna podwyżka dla niego.
Jaka praca taka płaca, w każdym zawodzie tak jest.

41


realnie ~realnie (Gość)24.04.2019 12:18

Czy uważacie, że zaszczuty, opluty pracownik, a w tym przypadku nauczyciel dobrze zajmie się waszym dzieckiem czyli tym co macie najdroższego ? Zastanawialiście się nad wieloletnimi skutkami tej nagonki i oczernienia tej grupy zawodowej i wpływu na proces kształcenia i ukształtowania waszego dziecka ? Pytam dlaczego Polacy opluwają tych co im dają narzędzia do godnego życia ? W dzisiejszym świecie istotne jest wykształcenie, a nie machanie łopatą. Dlaczego Polacy nie myślą racjonalnie i poddają się manipulacji i nie ma tu znaczenia kto rządzi ?

910


Kos ~Kos (Gość)24.04.2019 15:16

Jak policjant wypisuje mandat to pracuje tylko wtedy gdy pisze czy wtedy gdy siedzi w radiowozie i czeka na delikwenta ? Za jaki czas należałoby mu płacić ? Jak lekarz śpi na dyżurze to za jaki czas mu płacić czy wtedy kiedy śpi czy kiedy wstaje i idzie do chorego ? Jak robotnik wbija łopatę to wtedy mu płacić czy także za te momenty co stoi obok łopaty ? Jak posła nie ma na sali to należy mu płacić czy tylko za to kiedy jest na sali ? A może poseł powinien siedzieć na sali od 8 do 16 ? Jak dziennikarz TV prowadzi program 30 minutowy to płacić mu tylko za te 30 minut ? Może podebatujmy na stadionie piłkarskim o zarobkach wszystkich bo czemu tylko o nauczycielach ? Jak komuna to komuna niech lud na stadionie wszystkim ustala wynagrodzenia od sprzątaczki do prezydenta będzie sprawiedliwie. Czy my naprawdę żyjemy w wariatkowie ?

62


elektra ~elektra (Gość)24.04.2019 11:17

Na interii sondaż na żywo i 63 % procent poparcia dla nauczycieli mówi wam to coś ?

718


pytanko ~pytanko (Gość)24.04.2019 11:43

Po co dajecie dzieci do tych, których opluwacie, którzy nic nie robią bo wy podobno i tak sami w domu ich uczycie bo znacie się na wszystkim, którzy za darmo biorą ogromne pieniądze i jeszcze trzy miesiące leżą na Hawajach ? Zabrać ze szkoły, dać do prywatnej, pieniądze idą za uczniem to pójdą do prywaciarza, wasze dziecko będzie super wykształcone, a wy będziecie mieli dużo wolnego czasu. Szkołę publiczna zamkną, a nauczyciele do Biedronki jak piszecie. Proste i ile szczęścia na was spłynie.

119


awers ~awers (Gość)24.04.2019 14:00

Pozostały tylko czerwone bastiony w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu. Tam prezydenci obiecali wyrównać straty pensji nauczycieli, więc nadal strajkują. Współczuć tylko dzieciakom w tych miastach. Jak widać ZNP nie ma zasad i honoru.

121


gość ~gość (Gość)24.04.2019 10:53

Jestem za tym by godnie zarabiać, ale pytanie czy ktoś policzył ile średnio nauczyciel zarabia na godzinę pracy? Wychodzi 2x albo prawie 3x więcej niż pracownika który pracuje 40 h tygodniowo.
Dodatkowo większość nauczycieli daje korki , a jeśli ma specjalność wf to pracuje dodatkowo jako trener itp. Więc wybierając ten zawód mieliście świadomość ile godzin tygodniowo będziecie pracować.

106


didi ~didi (Gość)23.04.2019 18:28

Ręce opadają przy czytaniu.Strajk, STRAJK, strajk... odmieniany przez wszystkie liczby i przypadki. Oczywiście wszystko pod płaszczykiem dobra dzieci, poprawy edukacji.... pierdu, pierdu, gadu, gadu. Tyle, że w żadnych mediach nie ma mowy o konkretnych postulatach dotyczących poprawy polskiej edukacji, poprawy sytuacji dzieci w szkole, rozwiązań systemowych.Z ust nauczycieli, poza komunałami w stylu: "walczymy o lepszą edukację, przyszłość, itp, itd.", także nie usłyszymy konkretów. Co innego narzekania na pensje. Ciągle tylko mowa o kasie, o tym, żeby nie zwiększać pensum, o tym, jaki to nauczyciel jest niedofinansowany, niedowartościowany. Nóż się w kieszeni otwiera. Niestety znam tę grupę zawodową, często mam do czynienia z szanownymi Paniami/Panami. Są to osoby atencyjne, z pretensjami i wymogami w żaden sposób nie licującymi ani z poziomem ich wykształcenia ani z jakością świadczonych przez tych Państwa usług. Czy zarabiają mało? TAK - proporcjonalnie do jakości oferowanego kształcenia i poziomu nauczania. Ale oczywiście zaraz odezwą się tu głosy potępienia, bo kursy, bo dokształcanie, po studia. Nie czarujmy się: płacisz, siedzisz/śpisz w ławce, dostajesz kartkę poświadczającą ukończenie kursu. Studia - błagam - nikt, kto ma trochę oleju w głowie i prawdziwą wiedzę nie idzie do zawodu nauczyciela. To przystań dla tych, którzy prześlizgnęli się przez studia, a teraz zgrywają Winkelridów edukacji polskiej. Wiedzy wystarczająco dużo, ąby pouczać innych, za mało, aby była to nauka na poziomie. No ale przecież nic straconego - lekcję robisz na "odwal się" a prawdziwą kasę ciągniesz z korepetycji. Chore!!! Co to znaczy, aby dziecko musiało korzystać z korepetycji, płatnych kółek zainteresowań, zajęć pozalekcyjnych w momencie, gdy pensum nauczyciela to zaledwie 18 godz./tyg. plus godzina? Chcą podwyżek, proszę uprzejmie, ale za pensum 40-godzinne, gwarantujące zajęcia wyrównawcze, kółka, zajęcia pozalekcyjne w ramach oferty edukacyjnej szkoły, tak aby była ona placówka edukacyjno-wychowawczą z prawdziwego zdarzenia, a nie polem wyładowania frustracji i źródłem dodatkowego zarobku dla tych, którzy o edukację walczą z perspektywy własnych pensji, a nie są w stanie zaoferować nic w zamian.

207


rodzic ~rodzic (Gość)24.04.2019 13:26

Czyż nie powinien tu wtrącić się rzecznik praw dziecka ? Czyż nie jest to łamanie prawa do nauki,prawa do obowiązku szkolnego,wg kodeksu ucznia -prawo do poprawy w danym terminie końcowej oceny?
Co no to psychiatrzy i pedagodzy i psycholodzy,kiedy w takim stresie zdają dzieci egzaminy?
Czy teraz posypie się sterta sprawdzianów i klasówek...bo trzeba wystawić oceny?
A jeśli teraz uczniowie w ramach protestu NIE BĘDĄ PISAĆ SPRAWDZIANÓW?
Jest ustawowo na początku roku podany terminarz przerw ...czym jest strajk dla ucznia i nauczyciela w ciągu roku?
Dla dobra ucznia,to strajkuje się w wakacje.

133


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat