Co wiedzą o pożarach?

ePiotrkowRegion Wtorek, 05 marca 20190 3029
Aż 42 uczniów z terenu gminy Wola Krzysztoporska wzięło udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które tym razem odbyły się 1 marca w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Gomulinie.

Ładuję galerię...

Do rywalizacji stanęło 17 uczestników w pierwszej grupie wiekowej (klasy I – VI SP) i 25 w drugiej grupie wiekowej (klasy 7 – 8 SP i gimnazjum) ze szkół w Bogdanowie, Bujnach, Gomulinie, Krzyżanowie, Parzniewicach i Woli Krzysztoporskiej. Najpierw mieli oni do rozwiązania test pisemny, który oceniło jury w składzie: przewodniczący kpt. Adrian Dziubecki z KM PSP w Piotrkowie, sekretarz Dominik Ambrozik z UG w Woli Krzysztoporskiej, Grzegorz Konecki - prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej, Rafał Nadajewski - naczelnik OSP Jeżów, Jan Czubała inspektor ds. pożarnictwa w UG Wola Krzysztoporska, który też poprowadził cały turniej.

 

Do dalszych rozgrywek, na które złożyły się odpowiedzi ustne i test praktyczny z zasad pierwszej pomocy, zakwalifikowało się 6 osób: Franciszek Sianos SP Bujny, Maja Czarczyńska SP Wola Krzysztoporska, Przemysław Matyjaszczyk SP Bogdanów (I grupa wiekowa) i Michał Kacperski SP Gomulin, Dominika Chrząstek SP Bujny, Jakub Wiśniewski SP Wola Krzysztoporska (II grupa wiekowa).

 

Ostatecznie w swoich grupach zwyciężyli Przemysław Matyjaszczyk i Michał Kacperski i to oni reprezentować będą gminę podczas eliminacji powiatowych TWP, które odbędą się 27 marca.

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i drobne upominki, a finaliści nagrody w postaci plecaków, które wręczał wraz z gratulacjami wójt gminy Roman Drozdek, przedstawiciele Zarządu Gminnego ZOSP oraz KRUS-u, który także ufundował drobiazgi dla uczestników.

 

Dla wszystkich uczestników, a także tych, którzy przyszli kibicować, przestawienie „Jak Wojtek został strażakiem” przygotowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie pod opieką swoich wychowawców. Prawdziwą furorę zrobił także profesjonalnie przygotowany pokaz mody strażackiej. Nie zabrakło też tańca.

 

Za udział w strażackich zmaganiach i artystycznych występach dziękowała na koniec gospodyni obiektu – dyrektor SP Gomulin Iwona Zapała.

 

Trzymamy kciuki za finalistów.

 

 

 

 

(materiały}; UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat