Co w tym roku może znaleźć się na wielkanocnym stole?

Strefa FM Sobota, 20 kwietnia 20195 2309
Jajka z majonezem, żurek, babka drożdżowa to typowe potrawy związane ze świętami Wielkanocnymi. Jednak czy tradycyjne potrawy dalej królują na polskich stołach?
fot. pakwi

- Ja jestem tradycjonalistą. Jak Wielkanoc to przede wszystkim żurek, coraz bardziej popularna zupa chrzanowa, to wszystko oczywiście podawane z białą kiełbasą i jajkiem. Jeśli chodzi o przystawki to faszerowane na różne sposoby jajka, mogą być z tuńczykiem, łososiem czy pieczarkami. Święta Wielkanocne to też czas dla miłośników słodkości. Zwykle piecze się babkę drożdżowa czy serniki np. ze skórą pomarańczową, cytryną i bakaliami - powiedział Krzysztof Pawłowski, piotrkowski szef kuchni.

 

Święta jednak nie muszą kojarzyć się wyłącznie z gotowaniem i sprzątaniem. Ci, którzy nie mają czasu na wielkanocne przygotowania, bądź po prostu chcą od tego odpocząć mogą skorzystać m. in. z cateringu. Ta forma z roku na rok jest coraz bardziej popularna w naszym regionie i coraz więcej osób z niej korzysta - Przygotowujemy wszystko od podstaw. Jest śniadanie wielkanocne, przystawki, obiady, desery oraz kolacje. W menu znajdą się wszystkie tradycyjne świąteczne potrawy. Oczywiście zainteresowani mogą wprowadzić wszelkie zmiany do menu bądź zaproponować swoje ulubione dania. My jesteśmy w stanie się dostosować, aby tegoroczne święta wielkanocne były dla wszystkich wyjątkowo smaczne – dodaje K. Pawłowski.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.04.2019 18:22

Wszędzie jest alkohol !!!!

21


Nowa Tradycja ~Nowa Tradycja (Gość)20.04.2019 15:13

Salcesonik i goloneczka, kaszanka też.

20


oooo ~oooo (Gość)20.04.2019 13:48

Alkoholowi mówi jasne i stanowcze, raczej nie....

20


gość ~gość (Gość)20.04.2019 10:40

Oraz setka gorzkiej żołądkowej mietowej , ale nie w koszyczku a w kieszeni , zeby nikt nie ukradł ????

22


czytelnik ~czytelnik (Gość)20.04.2019 10:36

Wszystkim członkom Redakcji oraz Waszym czytelnikom składam z okazji Wielkiej Nocy i Zmartwychwstania Chrystusa najlepsze życzenia świąteczne, spokojnych, rodzinnych i pogodnych Świąt.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat