Co trzeci Polak zrobił już na początku grudnia zakupy świąteczne

PAPKraj Piątek, 13 grudnia 20195 1866
Na początku grudnia co trzeci Polak miał już za sobą zakupy świąteczne. Na ostatnią chwilę bożonarodzeniowe sprawunki częściej odkładają mężczyźni niż kobiety - wynika z badania zleconego przez CBRE. Dodano, że pod choinką znajdziemy głównie kosmetyki, zabawki i książki.
fot. pixabay

- Polacy wykazują się świąteczną rozwagą kupując prezenty świąteczne. Większość z nas zamiast wychodzenia z domu wybierze zakupy przez internet - czytamy w badaniu. Połowa Polaków przeznaczy na zakupy świąteczne od 2 do 4 godzin. Co piąty na poszukiwaniu prezentów spędzi od 5 do 8 godzin, a co dziesiąty powyżej 8 godzin.

 

Centrum handlowe przed świętami odwiedzi co drugi Polak, poszukując zwłaszcza produktów na promocji – dodano. Największe galerie odwiedzi średnio ponad 1 mln klientów.

 

Jak podkreślili autorzy badania, na początku grudnia co trzecia osoba zakupy miała już za sobą, a reszta dopiero ruszy do sklepów. - Dla prawie połowy Polaków piątkowe obniżki cen w ramach Black Friday, który wypadł w tym roku 29 listopada, nie były wystarczającą motywacją do zakupów prezentów świątecznych. Większość z nas na promocje będzie polowało później - czytamy w czwartkowym komunikacie.

 

Dodano, że 63% osób wskazuje, że promocyjna cena wpływa na decyzję o zakupie, a na produkt z promocji dużo częściej decydują się kobiety – 72% w porównaniu do 54% mężczyzn.

 

86% badanych w tym roku planuje lub kupiło prezenty świąteczne. Najpopularniejszymi pomysłami na obdarowanie bliskich są kosmetyki, zabawki i książki. Dużym zainteresowaniem cieszą się też perfumy i ubrania.

 

Większość ankietowanych planuje przeznaczyć na prezent do 100 zł, powyżej 200 zł zdecyduje się co piąty badany, również co piąty wyda mniej niż 50 zł.

 

Badanie przeprowadzono metodą CAWI 29.11 - 3.12.2019 r. na panelu Ariadna na ogólnopolskiej próbie losowo-kwotowej 1028 osób powyżej 18. roku życia. Kwoty dobrano według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

 

 

(PAP)


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.12.2019 22:41

Nienawidzę świąt.Dla mnie to jest tak sztuczne że masakra.Jeszcze jak widzę puszczane non stop reklamy świąteczne pewnej sieci Gsm od 15 listopada to aż mdli.

30


Bolek ~Bolek (Gość)13.12.2019 18:56

tak jest jak łebki wyprane przez reklamy ale również tzw środowiska wiadomo jakie!

11


on ~on (Gość)13.12.2019 13:11

A to ciekawe bo ja nie zamierzam robic światecznych zakupów prezentów ,zwyczajnie będzie jak każdego tygodnia

50


gość ~gość (Gość)13.12.2019 08:38

ale to zwykłe dni wiec poco ma kupować

31


lol ~lol (Gość)13.12.2019 07:41

Aco czwarty nie ma za co zrobic zakupow swiatecznych,bo ledwo wystarcza mu na przetrwanie.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat