ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Co to jest bubble tea i czy warto się nią zainteresować?

Piątek, 04 grudnia 2020 1273
Nie da się ukryć, że na świecie istnieje niezliczona wręcz ilość odmian herbaty. Od zwykłych czarnych, przez zielone, zielono-niebieskie czy białe - każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli sami poszukujemy niecodziennego smaku i formy podania herbaty, zdecydowanie powinniśmy spróbować bubble tea. Czym ona dokładnie jest, z czego się ją robi i dlaczego szturmem wdarła się do lokali oferujących nie tylko azjatyckie przysmaki?

 

 

Co to jest bubble tea?

 

Nazywana również Boba Tea, herbata bąbelkowa oryginalnie wywodzi się z Tajwanu, gdzie jest napojem wręcz kultowym. Ze względu na swój smak oraz ciekawą formę szybko jednak rozprzestrzeniła się po całym świecie i obecnie często jest łączona nie tylko z kuchnią azjatycką. Od zwykłego earl greya bubble tea różni się nie tylko kolorem czy smakiem, ale również zawartością kubka. Poza herbatą znajdziemy w nim także kulki tapioki, często różne syropy owocowe, mleko, a w ciepłe dni także i kostki lodu. W zależności od przygotowania może mieć różny smak, jednak zwykle jest on łagodniejszy od klasycznej herbaty.

 

 

Aspekty zdrowotne bubble tea

 

Co do zasady dobrze przygotowana bubble tea, do której użyto wysokiej jakości herbaty oraz dobrych dodatków nie jest niezdrowa. Sama tapioka nie ma tendencji do wywoływania reakcji alergicznych, chociaż jeżeli zaliczamy się do osób dość wrażliwych, warto zacząć swoją przygodę z tym niecodziennym napojem dość ostrożnie. W dobrych herbaciarniach znajdziemy Boba Tea na bazie herbaty zielonej, bardzo wysokiej jakości herbaty Oolong czy innych, ciekawych odmian. Warto jednak uważać na miejsca oferujące bubble tea w bardzo niskiej cenie - istnieje duża szansa, że zamówiony napój nie będzie wykonany z dobrych składników.

 

Czy można zrobić bubble tea w domu?

 

Jeżeli jesteśmy wielkimi miłośnikami herbaty bąbelkowej, nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić ją samodzielnie w domu. Jeżeli chcemy podjąć wyzwanie, dobrze jest zaopatrzyć się w dobrej jakości składniki niezbędne do wykonania tego napoju - głównie kulki z tapioki, jednak możemy skusić się także na syropy lub kulki o różnych smakach, zdolnych jeszcze bardziej podbić unikatowy smak tej jedynej w swoim rodzaju herbaty. Boba Tea to również świetny wybór na przyjęcia i domówki, szczególnie w ciepłe dni. Jeżeli w naszym gronie znajomych niewielu jest miłośników mocnych trunków, możemy zamienić je na bąbelki i przy okazji zachęcić przyjaciół do odkrywania swoich ulubionych smaków.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat