Co różni kolędy i pastorałki?

ePiotrkowOpoczno Piątek, 25 grudnia 20202 1592
Kolędy i pastorałki - to tematyka dwóch kolejnych odcinków realizowanych w ramach cyklu "Boże Narodzenie z Miejskim Domem Kultury". Ich bohaterką jest Kamilla Biniek-Kaczorowska, instruktor MDK w Opocznie, prowadząca zespoły śpiewacze działające pod patronatem opoczyńskiej instytucji kultury.
fot. MDK Opoczno

Wyjaśnia ona różnice pomiędzy kolędami i pastorałkami oraz tłumaczy dlaczego nie powinno i nie należy ich ze sobą mylić. Interesujące opowieści przeplatane są z konkretnymi przykładami kolęd i pastorałek, a wykonują je solistki: Wiktoria Kałuża, Agnieszka Wróbel, Patrycja Majcherek, Katarzyna Surma, Agata Wojewódzka i Joanna Wilk.

 

Seria krótkich filmów poruszających bożonarodzeniową tematykę ma stanowić pewnego rodzaju inspirację do zapoznania mieszkańców Opoczna i okolic z kulturowym dziedzictwem regionu oraz zwrócić uwagę na to, że na Ziemi Opoczyńskiej do Świąt podchodzono z dbałością o każdy detal.

 

Pomysłodawcami świątecznego cyklu są Katarzyna Kuleta i Piotr Kłodawski z Miejskiego Domu Kultury.


Filmy pojawiają się w mediach społecznościowych MDK: na Facebooku i YouTube.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_a to miszcze ~gość_a to miszcze (Gość)26.12.2020 21:13

Nawet kolędy z pastorałkami poróżnili.

00


gość_d ~gość_d (Gość)26.12.2020 07:56

No to czym się różnią?

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat