ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Co powinniśmy wiedzieć o osteopatii w onkologii

Czwartek, 01 października 2020 914
Osteopatia bazuje na metodzie leczenia odkrytej przez Andrew Taylora Stilla w 1874 roku. Za podstawę nowego podejścia posłużyła absolutna wiara w wewnętrzną zdolność do samoleczenia, ale także przekonanie, że jeśli osteopata zdoła usunąć przeszkody w organizmie ludzkim, to natura sama zajmie się leczeniem. W jego przekonaniu to, co my nazywamy chorobą, jest tak naprawdę efektem nieprawidłowości lub braku właściwego balansu wewnątrz ciała człowieka. „Choroba w anormalnym organizmie jest tak samo naturalna jak zdrowie, kiedy wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu”.

 

Osteopata nie zadowala się zaleczeniem choroby. On szuka jej przyczyn

 

Osteopaci są często pytani „czy leczy pan/pani taką lub inną dolegliwość?”, lecz odpowiedź zawsze brzmi tak samo. Osteopata leczy ludzi, identyfikując ich potrzeby, kurując te, które są w stanie i kierując pacjentów w odpowiednim kierunku, jeśli z czymś nie mogą sobie poradzić. Zwłaszcza przy raku, osteopatia nie jest w stanie pomóc przy jego leczeniu lub wpłynąć w jakikolwiek sposób na komórki raka, ale jak przy każdym systemowym problemie zdrowotnym osteopatia może pomoc pacjentowi poradzić sobie z obciążeniem, którym obarczony został jego organizm. Przykładowo osteopata może pomóc przywrócić ruch i terapia manualna może poprawić cyrkulację, zmniejszyć obrzęk oraz oczywiście zapewnić ulgę od bólu.

 

Dla osoby, która walczy z rakiem osteopatia jest przede wszystkim pomocna przy radzeniu sobie z efektami ubocznymi leczenia, na przykład operacji chirurgicznej, chemioterapii i radioterapii. Mówiąc dokładniej, kuracja osteopatyczna może zapewnić ulgę od bólu oraz pomóc ze stresem, zmęczeniem i czasami nudnościami.

 

Kuracja osteopatyczna poprawia ustawienie i możliwości ruchu organizmu, dlatego też często po kuracji pacjenci mówią o lepszym ogólnym samopoczuciu i uldze związanej ze specyficznymi bólami i napięciami, zależnie od źródła tego bólu. Co więcej, dynamika dotyku i pracy nad ciałem może pomóc pacjentowi czuć się lepiej ze swoim zmienionym wizerunkiem i otwarcie mówić o swoich lękach. (1)

Należy pamiętać, że pacjenci różnie reagują na kurację i to jak na nich zadziała może zależeć od osobistej historii zdrowia. Niektóre osoby decydują się na kurację w ramach rehabilitacji pooperacyjnej. Inni mogą wymagać, lub preferować kurację utrzymującą przy zdrowiu odbywającą się w różnych odstępach czasu, na przykład w wypadku osób cierpiących na chroniczne dolegliwości, gdyż terapia pomaga im lepiej funkcjonować.

 

Osteopatia jest bezpieczną terapią z której może skorzystać większość osób. Mimo, że efekty uboczne są możliwe, są one zwykle łagodne, jak delikatne pobolenia w kurowanym rejonie, delikatne bóle głowy lub zmęczenie. Zwykle te symptomy ustępują w ciągu kilku dni.


Artykuł powstał we współpracy z Centrum Medycznym 3xZdrowie oferującym terapię wykorzystującą unikalne połączenie wiedzy medycznej i wieloletniej praktyki z zakresu osteopatii, psychologii i dietetyki. Celem terapii 3xZdrowie jest jest poprawa i wzmocnienie fizyczne, mentalne i emocjonalne.

 


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat