Co odkryjemy w SOWIE?

ePiotrkow Sobota, 01 maja 20214 2019
Krzysztof Chojniak w wywiadzie dla Strefy Fm Piotrków ujawnił, że dzieli się swoim doświadczeniem z przedstawicielami chełmskiego TBS-u, zasiadając w tamtejszej radzie nadzorczej. Tu i ówdzie podniosły się głosy, że to niedobrze, że prezydentowi powinna wystarczać pensja prezydencka (znacznie zmniejszona dzięki decyzji rządu), że do Chełma z Piotrkowa daleko, że to ponad 4 godziny jazdy. Autorami tych opinii były zapewne osoby, którym choćby najkrótsza rozłąka z prezydentem sprawia niewymowny ból, a może nawet i cierpienie.
fot. wizualizacja SOWA / kopernik.org.pl

Piotrkowscy policjanci przeprowadzili przeszukanie w mieszkaniu młodego mężczyzny, podejrzewanego o sprzedawanie narkotyków innym osobom. Jak się okazało, piotrkowianin w swoim lokalu uprawiał marihuanę. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli susz roślinny oraz …amunicję. Znalezienie tej ostatniej trochę kłóci się z powszechną opinią, że marihuana sprzyja powstawaniu odruchów pacyfistycznych.

 

 

Piotrków powalczy o tytuł rowerowej stolicy Polski – pisał epiotrkow.pl.

Rywalizacja rozpocznie się w czerwcu. Jednak już teraz można wziąć udział w wiosennej rozgrzewce przed oficjalnym startem wydarzenia. Aby dołączyć do zabawy, wystarczy ściągnąć aplikację i z jej pomocą kręcić kilometry dla Piotrkowa. To znacznie prostsze niż wybudowanie sieci ścieżek rowerowych w mieście.

 

 

Różne rzeczy działy się ostatnio w partii o nazwie Porozumienie. W wielkim skrócie: w Porozumieniu doszło do  wielu nieporozumień co do tego, kto jest szefem Porozumienia. Piotrkowskie struktury partii zaprezentowały swoje oblicze podczas niedawnej konferencji prasowej zorganizowanej w Rynku Trybunalskim. - Chcielibyśmy zaprosić piotrkowian do udziału w pracach programowych Porozumienia. Zapraszamy na naszą stronę internetową oraz media społecznościowe, tam można się z nami skomunikować. Chcemy wykorzystać potencjał ziemi piotrkowskiej oraz mieszkańców - mówił Krzysztof Ciecióra, szef lokalnych struktur ugrupowania. Zaproszenie podziałało niemal natychmiast: piotrkowianie wspólnie i w porozumieniu udali się do siedziby Porozumienia.

 

 

SOWA w Mediatece – cieszył się portal epiotrkow.pl. Po zapoznaniu się z treścią artykułu, czytelnik dowiadywał się, że nie chodzi o obecność tego nocnego ptaka w budynku, ani wizytę znanego kucharza, nawet jeśli bez przyjaciół. Nie, chodziło o to że powstanie tam Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności, czyli w skrócie SOWA. Swoją drogą, ciekawe co my tam odkryjemy.

 

 

 

Jedna z internautek zwróciła uwagę, że tzw. pomost na jeziorze Bugaj od dawna jest zamknięty. Że nie można sobie postać, popatrzeć , poskakać.  Wyjaśniamy:  właśnie o to skakanie  chodziło. Tzw. pomost zamknięto ze względów bezpieczeństwa, niejako dla dobra tych zbyt odważnych, którzy chcąc popisać się przed rówieśnikami rzucali się z góry w odmęty toni wodnej. Z tym naszym  pomostem jest teraz trochę jak z tarasem widokowym w „Misiu”: najbliższy czynny we Wrocławiu.


 

Pozostałości po II wojnie światowej znaleziono ostatnio w Lesie Wolborskim. Nie, nie chodziło o jakiegoś zagubionego partyzanta, tylko o  pocisk artyleryjski, pocisk moździerzowy oraz bombę lotniczą. Na szczęście żadna z osób, które dokonały odkrycia nie próbowała bawić się w sapera i sprawę natychmiast zgłoszono policji.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

emotikon ~emotikon (Gość)02.05.2021 08:30

Mnie się wydaje, że ta rubryka ma charakter humorystyczny i tak trzeba to odbierać, a nie się podniecać.

21


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)01.05.2021 22:10

A co słychać u przyjaciół od Sowy.

11


his. ~his. (Gość)01.05.2021 16:53

Chojniak a TBS nie piotrkowski .cyt." Autorami tych opinii były zapewne osoby, którym choćby najkrótsza rozłąka z prezydentem sprawia niewymowny ból, a może nawet i cierpienie". Panie ,pewnie MC bo nie raczył się Pan podpisać pod owym tekstem. Przyznam się Panu szczerze ,że nie darzę piotrkowskiego wodza sentymentem ,lecz ze względu na to ,że jestem mieszkańcem Piotrkowa i dlatego ,że płacę podatki w tym mieście to mam prawo wiedzieć jakie to dochody ma najważniejszy urzędnik. Ba, gdyby nie wiadomości od Waszej konkurencji pewnie nikt by w Piotrkowie o dorabianiu prezydenta Piotrkowa w drugim końcu Polski nie słyszał...Co zaś do bólu jakiegokolwiek to biorę środek "wiodący" na ból...i pomaga.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat