Co nas śmieszy?

ePiotrkow Poniedziałek, 02 marca 201515 3335
Podobno od lat śmieszy nas to samo. To znaczy co? Sprawdzali to prowadzący „Magiel” w Strefie FM.
Trybunały Kabaretowe 2014

Z badań wynika, że wciąż najśmieszniejsze są dla nas dowcipy sytuacyjne. Ale bawię nas też kabarety, komedie i politycy. Także lokalni. Jeden ze słuchaczy „Magla” był rozbawiony ubiorem radnego piotrkowskiej rady miasta Sławomira Dajcza, który na spotkanie z kandydatem na prezydenta Polski Andrzejem Dudą miał przyjść w białych skarpetkach i czarnym garniturze. Innego od lat bawią wypowiedzi radnego Jana Dziemdziory. Przy okazji ów słuchacz wyraził żal, że w Radzie Miasta Piotrkowa nie zasiada już Jadwiga Wójcik, która były kopalnią zabawnych tekstów.

Co jeszcze nas bawi? Komedie Stanisława Barei, stare polskie kabarety z poznańskim „Teyem” na czele, a także - uwaga! - zaniedbane budynki w Piotrkowie. Np. ten po kinie „Hawana”. Cóż, rzecz gustu.

Wokalista grupy Big Cyc Jacek Jędrzejak narzekał na obniżający się z roku na rok poziom polskich kabaretów. - Teraz to już coś w rodzaju masowej produkcji. Jeśli artysta ma napisać skecz raz na tydzień, bo tego wymaga np. telewizja, to wiadomo, że nie zawsze będzie to skecz dobry. Kiedyś było inaczej: kabaretów było mniej, występy o wiele rzadsze, a teksty wymagające myślenia, z metaforami. Dziś żart często podany jest kawa na ławę. Ktoś się za kogoś przebierze, powie innym głosem, przewróci. Tylko czy to jest naprawdę śmieszne?

A co Was śmieszy najbardziej?


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy Al Bundyranga02.03.2015 20:14

Mnie śmieszą ostatnie zmiany na tym portalu, szczególnie te dotyczące forum. Bo czyż "ulepszenia", które pogarszają, to nie jest zabawna rzecz?
O, i takie życiowe historie jak na obrazku też mnie śmieszą. ;)

zajacimissraja.jpg

20


Al Bundy Al Bundyranga03.03.2015 18:50

.

Komentarz był edytowany przez autora: 03.03.2015 18:52

00


Zanzi ~Zanzi (Gość)02.03.2015 11:56

"słuchacz wyraził żal, że w Radzie Miasta Piotrkowa nie zasiada już Jadwiga Wójcik, która była kopalnią zabawnych tekstów."
Jej cała osoba była zabawna, nie tylko teksty ;) A najzabawniejszy był fakt obecności tej kobiety w Radzie Miasta :)

40


tutaj tutajranga02.03.2015 12:33

Szczęść Boże.

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat