Co dalej ze Sceną Jaracza w Piotrkowie?

Tydzień Trybunalski Środa, 07 listopada 20184 3599
Ponad 100 spektakli w ciągu 9 lat. Od 2009 roku piotrkowianie, którzy kochają teatr, mogą korzystać z dobrodziejstw obecności Sceny Jaracza w mieście. W 2018 roku kończy się umowa zawarta między piotrkowskim MOK-iem a łódzkim teatrem.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Scena Teatru im. Stefana Jaracza funkcjonuje w Piotrkowie (i w 3 innych miastach regionu: Skierniewicach, Sieradzu, Radomsku) od 2009 roku. Co roku piotrkowianie oglądali co najmniej 10 spektakli. Ich liczba rosła do 2013 roku w którym piotrkowianie obejrzeli aż 16 spektakli. Od 2014 roku spektakli było 12 rocznie. W 2017 – 10, w 2018 jak dotąd 6, w tym 2 dla dzieci i 4 dla dorosłych.

 

Scenę Jaracza wspiera miasto, dofinansowując w 50 procentach bilety na spektakle dla dzieci i młodzieży, dlatego ceny biletów dla najmłodszych nie przekraczają 15 zł. Z tego m.in. powodu projekt nie jest samowystarczalny, wymaga dofinansowania na poziomie około 30%. - Chcemy, by dzieci nabrały nawyku chodzenia do teatru, by wyrobiły sobie gust teatralny. Z tego również powodu raz w miesiącu organizujemy Niedzielne Teatralia (rodzinne spotkania w teatrze) oraz edukację bajeczną adresowaną do szkół – mówi dyrektor piotrkowskiego MOK-u Elżbieta Łągwa-Szelągowska.

 

O ile z zapełnieniem sali widowiskowej MOK-u podczas spektakli dla dzieci nie ma większego problemu, to w przypadku sztuk dla dorosłych bywa różnie. - Z publicznością jest wg mniej lepiej niż na początku – dodaje dyrektor Ośrodka. - Mniejszą widownię mamy podczas monodramów czy spektakli, które były już pokazywane w Jaraczu w Łodzi, bo przecież to nie jest daleko. Było jednak wiele sztuk, które miały ogromną publiczność, szczególnie te, które miały w obsadzie gwiazdy. Będziemy dążyć do przedłużenia umowy z Jaraczem, bo warto to kontynuować. Z moich informacji wynika, ze wszystkie sceny w pozostałych miastach są tym zainteresowane, może z wyjątkiem Skierniewic, ale to jedynie ze względu na bliskość Warszawy.

 

Nowa umowa z Jaraczem ma zostać podpisana do końca 2018 roku.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

? ~? (Gość)07.11.2018 20:43

A ja nie chcę takiego teatru, na którego spektakle nie ma biletów jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem sprzedaży! A potem na widowni sami krewni i znajomi Królika...

90


gość ~gość (Gość)07.11.2018 19:43

A ja uważam że ludzie powinni chodzić do kina. Chcę by miasto dofinansowało mi 30 % ceny biletu, a te nie sa wcale tanie. Jedno rodzinne wyjście do kina i stówka leci.

13


ziwz ~ziwz (Gość)07.11.2018 09:44

a to juz nie będzie słynnego piotrkowskiego teatru trupy gumulca..

72


gość ~gość (Gość)07.11.2018 09:39

Oby umowa została podpisana!!!

90


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat