Co dalej z zakazem handlu w niedziele?

Strefa FMKraj Czwartek, 14 marca 201979 5799
Ważą się losy zakazu handlu w niedziele. Z jednej strony są zwolennicy liberalizacji przepisów, z drugiej konserwatywna część Prawa i Sprawiedliwości, która zakaz chwali i chce uszczelnienia przepisów. Swoją analizę przygotował resort przedsiębiorczości. Eksperci portalu „Business Insider” zalecają powrót do dwóch niedziel handlowych w miesiącu.

Czy takie zmiany są planowane, pytamy posła okręgu piotrkowskiego Roberta Telusa (PiS). - Są dyskusje i w Sejmie, i w klubie, i w rządzie. Powinna jednak przeważyć logika – mówi. - Te niedziele bez handlu są bowiem dobre dla rodzin i dla tych, którzy pracowali w weekendy na kasach. Mam więc nadzieję, że zakaz nie zostanie cofnięty - powiedział parlamentarzysta na antenie Radia Strefa FM.


Tymczasem we wtorek, 12 marca ponad 500 właścicieli małych sklepów zaapelowało do premiera o wycofanie się z ograniczenia handlu w niedziele. Sygnatariusze petycji zwracają uwagę na ekspresowy tryb uchwalenia ustawy, brak rzetelnej oceny skutków regulacji.

 

Wyniki badań, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy zakaz handlu w niedziele wpływa na małe sklepy Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ma upublicznić w ciągu kilkunastu dni. - Wcześniej szefowa resortu Jadwiga Emilewicz zapowiadała, że jeśli zakaz handlu w niedzielę nie przyniesie planowego efektu, rozwiązanie będzie weryfikowane – czytamy na portalu „Business Insider”.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (79)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.03.2019 20:02

Handel powinien być a państwo powinno zagwarantować ustawowo np dwie niedzielę obowiązkowe wolne i wtedy pracodawca by nikogo nie zmusił a i pracownicy by odetchnęli. Czasy są jakie są i dla niektórych to właśnie niedziela jest szansa na jakiekolwiek zakupy. A co do tych co się tak buntują że jak się nie podoba to żeby iść za nich do pracy w niedzielę na 10 godz to co powiecie na pracowników stacji paliw, restauracji, elektrowni ...?

24


gość ~gość (Gość)14.03.2019 18:05

A co właściciele małego sklepu niechce stać niech zobaczy jak się pracuje w niedzielę gdzie wszyscy mają wolne ja popieram wolne niedzielę jak nie będą stać to niech zamykają sklepiki ale z tego co wiem to ci właściciele co stoją to zacierają ręce bo teraz mają zyski bo wszystko zamknięte

42


~PT ~~PT (Gość)14.03.2019 19:09

Handel handlem. Ale może portal zainteresuje się inna rzeczą. Patrząc na tą fotografie należało by się publicznie zapytać - kiedy sklepy myja i dezynfekują wózki sklepowe? Obecnie w wielu sklepach do wózków dosłownie się przykleja. Tyle bakterii i zarazków nie znajdziemy nigdzie. Jak do takich wózków włożyć zakupy?

40


gość ~gość (Gość)14.03.2019 18:40

Przecież jak nie chcecie pracować w niedzielę, to nie pracujcie. A jeśli was zmuszają, to przecież siłą was tam nie trzymają, a teraz jest rynek pracownika. Pracy jest mnóstwo, i takiej od poniedziałku do piątku i z weekendami nieobowiązkowym i. Nie podoba się, to się zwolnij i idź gdzie indziej, a daj zarobić tym co chcą.

44


gość ~gość (Gość)14.03.2019 18:22

W niedzielę handlową to przychodzą zaraz po mszy w kościele stsrsi panowie i panie mało jest mlodych ludzi i zazwyczaj kupują pierdolety. Więc jak by otworzyli na nowo wszystkie niedziele to wszyscy woleliby pospacerować po centrum handlowym nie koniecznie po zskupy tylko poto żeby tak połazic sobie bez celu a małe sklepy nadal by mijali

23


gość ~gość (Gość)14.03.2019 17:07

Ci co popierają handel w niedzielę niech sami usiąda na kasie na 10 h i sprzedają

66


gość ~gość (Gość)14.03.2019 13:09

Czegoś tu nie rozumiem. Właściciele małych sklepów apelują o wycofanie ograniczenia handlu w niedzielę, gdzie teoretycznie powinni mieć większe utargi, bo największa konkurencja, czyli markety są wtedy pozamykane. Jak dla mnie paradoks. Poza tym przecież właściciele mogą stać za ladą w niedzielę, nikt im tego nie zabrania, więc w czym problem?

134


gość ~gość (Gość)14.03.2019 16:05

Zapraszam klientów co wniedzieli kupują do pracy za nas i po problemie

31


gość ~gość (Gość)14.03.2019 15:56

To się zwolni z lotniska i idź na magazyny jak nie odpowiada praca. Dawniej sklapy były czynne w sobotę do 14 niedziele pozamykane i wszyscy byli zadowoleni a teraz jakie problemy najlepiej było wyjść z domu i prosto na sklepiki zamiast spaceru postacie się w roli kasjera a nie bzdury wypisywać

32


ekogroszek ~ekogroszek (Gość)14.03.2019 15:46

co dalej normalnie zakaz i tyle kazdy chce miec dzien wolny

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat