Co dalej z zakazem handlu w niedziele?

Strefa FMKraj Czwartek, 14 marca 201979 5795
Ważą się losy zakazu handlu w niedziele. Z jednej strony są zwolennicy liberalizacji przepisów, z drugiej konserwatywna część Prawa i Sprawiedliwości, która zakaz chwali i chce uszczelnienia przepisów. Swoją analizę przygotował resort przedsiębiorczości. Eksperci portalu „Business Insider” zalecają powrót do dwóch niedziel handlowych w miesiącu.

Czy takie zmiany są planowane, pytamy posła okręgu piotrkowskiego Roberta Telusa (PiS). - Są dyskusje i w Sejmie, i w klubie, i w rządzie. Powinna jednak przeważyć logika – mówi. - Te niedziele bez handlu są bowiem dobre dla rodzin i dla tych, którzy pracowali w weekendy na kasach. Mam więc nadzieję, że zakaz nie zostanie cofnięty - powiedział parlamentarzysta na antenie Radia Strefa FM.


Tymczasem we wtorek, 12 marca ponad 500 właścicieli małych sklepów zaapelowało do premiera o wycofanie się z ograniczenia handlu w niedziele. Sygnatariusze petycji zwracają uwagę na ekspresowy tryb uchwalenia ustawy, brak rzetelnej oceny skutków regulacji.

 

Wyniki badań, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy zakaz handlu w niedziele wpływa na małe sklepy Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ma upublicznić w ciągu kilkunastu dni. - Wcześniej szefowa resortu Jadwiga Emilewicz zapowiadała, że jeśli zakaz handlu w niedzielę nie przyniesie planowego efektu, rozwiązanie będzie weryfikowane – czytamy na portalu „Business Insider”.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (79)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.03.2019 22:39

Właściciele mogą stać w niedzielę... Postoja tak przez parę miesięcy i zobaczą jak to fajnie jest.

31


gość ~gość (Gość)14.03.2019 22:26

Ja jestem za wolną niedzielą, ponieważ pracuje w handlu i chcę ten wolny czas spędzić z rodziną. Właściciele jak chcą dorobić, furtka otwarta. Urzędasy mają 6 dni na zakupy. Polska dziwny kraj, kupi jedyn z drugim po lodzie i łażą z całymi rodzinami dookoła podziwiając zamknięte sklepy w focusie????

15


Gościu ~Gościu (Gość)14.03.2019 22:22

W Niemczech od lat jest zakaz handlu w niedzielę i jakoś tam nie rzucają się pod pociągi z tego powodu.

16


gość ~gość (Gość)14.03.2019 21:59

Każdy kto decyduje się na pracę w sklepie,markecie itd. chyba jest świadomy tego że będzie pracował w niedzielę.A jak nie pasuje to do biura ,osiem godzin,od poniedziałku do piątku ,weekend wolny.Jak to się mówi:widziały (i wiedziały gały co brały).

50


gość ~gość (Gość)14.03.2019 21:45

Każdy kto decyduje się na pracę w sklepie,markecie itd. chyba jest świadomy tego że będzie pracował w niedzielę.A jak nie pasuje to do biura ,osiem godzin,od poniedziałku do piątku ,weekend wolny.Jak to się mówi:widziały (i wiedziały gały co brały).

20


gość ~gość (Gość)14.03.2019 18:57

Jestem za zakazem handlu niedzielę a właściciel jak chce to niech stanie za ladą

66


gość ~gość (Gość)14.03.2019 21:21

Ten kto chce niedziel otwartych to co za kasę posadzić będzie miał czas zrobić zakupu przy okazji zarobi i jeszcze kolegów żuli odwiedzi bo przyjdą do niego na piwo bo do małego sklepu w niedzielę nikt inny prawie nie zagląda. Wtedy takim osobom szybko niedziel się odechce

14


gość ~gość (Gość)14.03.2019 21:14

My sprzedawcy mamy chociaż dzień dla rodziny ale taki Urzędas co ma i soboty i niedziele wolne tego nie zrozumie bo mu się galerii chcę i dobrze zjeść a do sklepu przyjdzie tylko po piwo bo taniej to i da zarobić a krzyku zrobi co nie miara bo mu niedzielę zamknęli. Niech sam idzie do pracy i zobaczymy czy będzie taki mądry.

46


gość ~gość (Gość)14.03.2019 20:48

Gdzie można zgłosić pracodawcę który odbija sobie niepracujące niedziele tym że pracownik za to że ma niedziele wolną musi stać w sobotę 15h?!!Paranoja

11


gość ~gość (Gość)14.03.2019 20:05

Ludzie nie chodzą do malych sklepików w niedzielę bo jest strasznie drogo. Przebitka nawet 100--200%.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat