Co dalej z zakazem handlu w niedziele?

Strefa FMKraj Czwartek, 14 marca 201979 5798
Ważą się losy zakazu handlu w niedziele. Z jednej strony są zwolennicy liberalizacji przepisów, z drugiej konserwatywna część Prawa i Sprawiedliwości, która zakaz chwali i chce uszczelnienia przepisów. Swoją analizę przygotował resort przedsiębiorczości. Eksperci portalu „Business Insider” zalecają powrót do dwóch niedziel handlowych w miesiącu.

Czy takie zmiany są planowane, pytamy posła okręgu piotrkowskiego Roberta Telusa (PiS). - Są dyskusje i w Sejmie, i w klubie, i w rządzie. Powinna jednak przeważyć logika – mówi. - Te niedziele bez handlu są bowiem dobre dla rodzin i dla tych, którzy pracowali w weekendy na kasach. Mam więc nadzieję, że zakaz nie zostanie cofnięty - powiedział parlamentarzysta na antenie Radia Strefa FM.


Tymczasem we wtorek, 12 marca ponad 500 właścicieli małych sklepów zaapelowało do premiera o wycofanie się z ograniczenia handlu w niedziele. Sygnatariusze petycji zwracają uwagę na ekspresowy tryb uchwalenia ustawy, brak rzetelnej oceny skutków regulacji.

 

Wyniki badań, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy zakaz handlu w niedziele wpływa na małe sklepy Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ma upublicznić w ciągu kilkunastu dni. - Wcześniej szefowa resortu Jadwiga Emilewicz zapowiadała, że jeśli zakaz handlu w niedzielę nie przyniesie planowego efektu, rozwiązanie będzie weryfikowane – czytamy na portalu „Business Insider”.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (79)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.03.2019 01:09

Stawka dla pracowników 200% za niedzielę i dni świąteczne, i wszyscy będą zadowoleni

10


gość ~gość (Gość)15.03.2019 22:41

Ludzie płaczą że muszą w niedzielę pracować tylko że ten kto robi w niedzielę ma wolne na tyg a ile jest takich osób co pracuje od poniedziałku do soboty i wraca z pracy w sobotę to nie wie czy ma iść się zesr..AC czy lecieć stać w kolejkach bo w niedzielę nic nie kupi Dla tych co mówią że w niedzielę powinnien być zakaz wszystko pozamykać stacje benzynowe restauracje itd niech nikt nie robi i każdy niech siedzi w domu bo wszystko zamknięte Normalnie średniowiecze

02


gość ~gość (Gość)14.03.2019 18:32

Ludzie macie sześć dni na zrobienie zakupów wypadałoby się troche ogarnąć i zorganizować a nie płakać że wam jeden dzień zamknęli da się zrobić zakupy w tygoniu tylko trzeba chcieć ale większość z was zrobiło się zbyt wygodnych i tylko potraficie marudzić dosłownie jak dzieci w przedszkolu jak im się czegoś nieda lub zabierze

1617


gość ~gość (Gość)15.03.2019 13:12

NIEDZIELA DNIEM WOLNYM OD HANDLU

33


gość ~gość (Gość)15.03.2019 10:34

A nie siedzieć przed telewizorem po pracy zrobić zakupy i już masz co jeść bez przesady odrzucić bajcowanie z koleżanką

21


gość ~gość (Gość)15.03.2019 08:20

Zapraszam do pracy klientów w niedziele i po problemie

54


grr ~grr (Gość)15.03.2019 07:26

jeśli zakaz handlu to całkowity dla wszystkich! łącznie z usługami, szpitalami itd, niech wszyscy mają wolną niedziele!!!

83


gość ~gość (Gość)15.03.2019 07:06

Jestem za handlem w niedzielę. Idąc tym torem to środa będzie dniem sikania na stojąco, reszta dni siedząco. Ludzie nie dajcie odebrać sobie wolności

74


xx ~xx (Gość)15.03.2019 00:30

Ludzie, przecież rządzącym chodziło chyba głównie o to by zlikwidować polskie, rodzime, małe sklepiki. Tak, żeby duże zachodnie sieci mogły zarabiać jeszcze więcej kasy. I to w sumie się udało więc o co krzyk? Z drugiej strony to jak jest wolne to właściciele małych sklepików też powinni się od tego dostosować i mieć wolne a nie stawać za ladą. Im też coś się od życia należy. :-)

25


gość ~gość (Gość)14.03.2019 23:25

Ta osoba w niedzielę za kasą to nie robot, pamiętajmy o tym.

34


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat