Co dalej z zakazem handlu w niedziele?

Strefa FMKraj Czwartek, 14 marca 201979 7282
Ważą się losy zakazu handlu w niedziele. Z jednej strony są zwolennicy liberalizacji przepisów, z drugiej konserwatywna część Prawa i Sprawiedliwości, która zakaz chwali i chce uszczelnienia przepisów. Swoją analizę przygotował resort przedsiębiorczości. Eksperci portalu „Business Insider” zalecają powrót do dwóch niedziel handlowych w miesiącu.

Czy takie zmiany są planowane, pytamy posła okręgu piotrkowskiego Roberta Telusa (PiS). - Są dyskusje i w Sejmie, i w klubie, i w rządzie. Powinna jednak przeważyć logika – mówi. - Te niedziele bez handlu są bowiem dobre dla rodzin i dla tych, którzy pracowali w weekendy na kasach. Mam więc nadzieję, że zakaz nie zostanie cofnięty - powiedział parlamentarzysta na antenie Radia Strefa FM.


Tymczasem we wtorek, 12 marca ponad 500 właścicieli małych sklepów zaapelowało do premiera o wycofanie się z ograniczenia handlu w niedziele. Sygnatariusze petycji zwracają uwagę na ekspresowy tryb uchwalenia ustawy, brak rzetelnej oceny skutków regulacji.

 

Wyniki badań, które mają odpowiedzieć na pytanie, czy zakaz handlu w niedziele wpływa na małe sklepy Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii ma upublicznić w ciągu kilkunastu dni. - Wcześniej szefowa resortu Jadwiga Emilewicz zapowiadała, że jeśli zakaz handlu w niedzielę nie przyniesie planowego efektu, rozwiązanie będzie weryfikowane – czytamy na portalu „Business Insider”.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (79)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.03.2019 18:06

Nie rozumiem czemu wszyscy którzy są za tym żeby w niedzielę były sklepy czynne piszą że jak komuś nie pasuje może zmienić pracę. Tylko jak oni zmienią pracę to ciężko będzie zrobić zakupy bez kasjera,i to nie tylko w niedzielę ale i w pozostałe dni.

10


Waldy ~Waldy (Gość)18.03.2019 21:25

Jak ktoś kiedyś na spokojnie prześledzi tę akcję z zakazem handlu to się za głowę złapie. Beznadziejna ustawa, rozwala życie ciężko pracujących sklepikarzy, innych, którzy jak ajenci żabek, próbują mimo wszystko dostosować się do niej gania się po sądach, stacje paliwowe trzepią na niej pieniądze aż miło, a wszyscy udają, że tak się nie dzieje, a pracownicy supermarketów jak ciężko pracowali, tak dalej pracują. I jeszcze znajdują się maniacy, którzy bronią jej niczym Reytan niepodległości. Przecież to kabaret, a nie normalny kraj.

02


tayellard ~tayellard (Gość)18.03.2019 21:17

Ustawa o zakazie handlu to gorzej niż zbrodnia, to błąd!

02


Andrzej56 ~Andrzej56 (Gość)18.03.2019 21:08

Klaso polityczna miłościwie nam panująca, nie ma co zaostrzać tej ustawy o zakazie handlu, już i tak ostro nią naród wkurzyliście, więc jak nie chcecie żeby was suweren na taczkach wywiózł po jesiennych wyborach to dajcie sobie z nią spokój

02


gość ~gość (Gość)17.03.2019 05:31

Mało tego. Powinny być wolne soboty. Przecież ludzie walczyli oto. Teraz Pr, ez małe zarobki wyzyskują ludzi przez pracę w soboty i niedziele. Powiedzcie niezaradni życiowo kiedy osoby pracujący 7 dni mają robić zakupy. A jednak dają radę dobra organizacja to podstawa. Ale nie oto chodzi soboty i niedziele powinny być Wolne.

20


gość ~gość (Gość)17.03.2019 05:31

Mało tego. Powinny być wolne soboty. Przecież ludzie walczyli oto. Teraz Pr, ez małe zarobki wyzyskują ludzi przez pracę w soboty i niedziele. Powiedzcie niezaradni życiowo kiedy osoby pracujący 7 dni mają robić zakupy. A jednak dają radę dobra organizacja to podstawa. Ale nie oto chodzi soboty i niedziele powinny być Wolne.

10


cwaniaki z gazowni ~cwaniaki z gazowni (Gość)16.03.2019 07:55

tego postawic w niedziele na kase o tym nicku

21


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)14.03.2019 14:49

Ja mam osobiście w nosie pracowników sklepów. A czemu? A temu, że jak ja robię w niedziele to mnie nikt nie żałuje. Nie podoba się praca w sklepie to magazyny, nie magazyny to dzieci rodzić, nie dzieci rodzić to wygrać w lotto. Tyle możliwości i to bez wymogu jakiś nie samowitych zdolności czy pobierania nauk nie wiadomo gdzie :p

96


gość ~gość (Gość)15.03.2019 05:58

Ja jestem za handlem w Niedziele,bo jak ktoś pracuje od poniedziałku do soboty,to kiedy ma zrobić zakupy. Do tej pory było dobrze i nikomu nie przeszkadzało

148


gość ~gość (Gość)15.03.2019 22:46

Jak komuś przeszkadza że musi robić w niedzielę to niech zmieni branże bo jakoś jak ma na tyg wolne to nie narzeka albo jak w niedzielę idzie sobie np do pizzerii i tam ludzie muszą pracować

02


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat