Co dalej z rozgrywkami piłkarskimi w województwie łódzkim?

Tydzień TrybunalskiŁódzkie Środa, 29 kwietnia 20207 2956
Czy piłkarze z niższych lig wybiegną jeszcze na boisko, by walczyć o punkty i jak radzą sobie kluby w czasie epidemii koronawirusa? O tym rozmawiamy ze Stanisławem Sipą, wiceprezesem Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.
fot.: archiwum ePiotrkow.pl

Jakie plany na zakończenie rozgrywek piłkarskich w związku z epidemią koronawirusa ma ŁZPN?

Na dziś nie ma żadnych decyzji, co do terminu rozpoczęcia rundy wiosennej bieżącego sezonu piłkarskiego na szczeblu naszego województwa. Nie ma również innych decyzji, które zakładałyby przerwanie sezonu i tego, że obecne tabele byłyby decydujące w kwestiach awansów oraz spadków w poszczególnych klasach rozgrywkowych. Tak jak wszystkie inne związki sportowe, zmuszeni jesteśmy czekać na stanowisko władz naszego kraju. Obecnie prowadzenie rozgrywek piłkarskich w Polsce ze względu na epidemię jest niemożliwe.


Jak to może wpłynąć na kluby?

Na razie nie otrzymujemy sygnałów ze strony zespołów z prośbą o pomoc. Mamy jednak informacje, że w niektórych klubach mogą wystąpić problemy finansowe ponieważ wielu sponsorów, którzy dotychczas wspierali je, wycofuje się.


Istnieją obawy, że w przyszłym sezonie niektóre kluby nie przystąpią do rozgrywek?

Te obawy są, zwłaszcza na niższych poziomach rozgrywkowych, jak w klasie okręgowej czy czwartej lidze. Obawiamy się, że kilka zespołów właśnie z uwagi na brak pieniędzy może nie być w stanie uczestniczyć w naszych rozgrywkach.


Możliwe jest, że w sezonie 2020/2021 wymogi, jakie będą musiały spełnić zespoły, by przystąpić do gry, będą mniej restrykcyjne?

Wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji, jakiej chyba nigdy wcześniej nie było. Kluby piłkarskie również. W związku z tym każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Sądzę, że w miarę naszych możliwości będziemy starać się klubom pomagać. Zapewne przyszły sezon będzie zupełnie inny niż te, które rozgrywaliśmy wcześniej. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby klubom pomóc.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

yrun kryubr ~yrun kryubr (Gość)06.05.2020 15:46

wycofać się ze związków tam płaci się grubą kase lepiej się skrzyknąć w 6-8 drużyn, rzucić po tysiaku na stół i gramy dla pierwszej trójki w lidze kasa dla reszty jakieś mniejsze pieniądze, beż sędziów , układów pod stolikiem, sama zabawa i jest o co pograć pozdrawiam

10


Kazz ~Kazz (Gość)29.04.2020 21:23

a czy w naszym mieście i całej Polsce nie ma innych sportów jak piłka nożna? Czemu nikt sie nie pyta o lekkoatetów, siatkarzy, szczypiornistów......

41


jo0jo ~jo0jo (Gość)30.04.2020 07:27

jaki problem grać w fife 2020 w domu bezpiecznie i sędziowie nie oszukują.

20


gość ~gość (Gość)29.04.2020 16:31

Stasiu przestań już mówić o czymś, o czyn nie masz pojęcia, zacznij bawić wnuki.

10


Tempus ~Tempus (Gość)29.04.2020 14:13

Takie odpowiedzi o niczym. Tyle to my, zwykli kibice się orientujemy. Powiem coś niepopularnego, ten i inne wirusy będą nam coraz częściej towarzyszyć, nie da się tego całkowicie pozbyć, tak samo ze względu na możliwość ataku serca, co się często zdarza u sportowców powinno się zakazać grać idąc tym tokiem myślenia. Trzeba jakoś wracać do normalności. Z resztą zaobserwowałem, że Ci, którzy powinni szczególnie na siebie uważać (osoby 70 +) łażą jak poturbowani od marketu do marketu, albo stoją sobie takie panie we trzy , cztery i gadają ....

32


gość ~gość (Gość)29.04.2020 09:26

Ale się wysilił,takie odpowiedzi z d...y to i ja bym udzielił.Co miesiąc biorą kasę i tylko siedzą i pierdzą w stołki.Ani słowa o jakiś planach czy pomysłach.Panie S.pa pora oddać stołek komuś młodemu z pasją i siłą do działania

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat