Co dalej z obwodnicą miasta?

ePiotrkow Niedziela, 26 kwietnia 201524 8722
Kiedy wybudowany zostanie kolejny odcinek obwodnicy Piotrkowa? O tym rozmawiano podczas ostatniej sesji Rady Miasta. - Za chwilę przejdziemy do realizacji przedłużenia trasy N-S w kierunku północnym – powiedział prezydent Krzysztof Chojniak.

Ładuję galerię...

O obwodnicę pytał Przemysław Winiarski. - Z ust dyrektora Pracowni Planowania Przestrzennego padły bardzo ważne słowa, że nawet w dalekosiężnych perspektywach nie możemy liczyć na drogę ekspresową S12 jako południową obwodnicę miasta. Czy prowadzimy więc działania prowadzące do pozyskania środków na wybudowanie południowej obwodnicy miasta? Może nie w postaci tak pięknej ulicy jak aleja Concordii z trzema pasami w jednym kierunku prowadzące donikąd, ale choćby w postaci drogi po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, która omijałaby centrum miasta i kanalizowała ruch z południowej i wschodniej części kraju w stronę zachodnią i północną - mówił radny.


Małgorzata Majczyna – dyrektor Biura Inwestycji i Remontów odpowiedziała, że choć urzędnicy myślą o tym od dawna, na razie skończyło się na koncepcji. - Są to ogromne pieniądze, a inwestycja zajmie wiele lat – dodała.


Prezydent Krzysztof Chojniak z kolei poinformował, że w tej chwili trwają prace związane z wykupami działek, a miasto za chwilę przystąpi do realizacji przedłużenia trasy N-S w kierunku północnym. - Realizujemy to po kolei, sukcesywnie, tak jak nas stać. Decydując o tym, czy najpierw iść w kierunku północnym czy południowym, braliśmy pod uwagę różne aspekty. Wybraliśmy wariant północny jako ważniejszy – powiedział.


Wg radnego Winiarskiego północny kierunek obwodnicy powinien kończyć się na ulicy Łódzkiej, która z kolei łączy się z węzłem na drodze ekspresowej. - Natomiast jeżeli nowy odcinek N-S doprowadzi do ulicy Wojska Polskiego, to dla ruchu miejskiego będzie to oczywiście miało jakieś znaczenie, ale dla kanalizowania ruchu tranzytowego przez miasto już nie, bo ulica Wojska Polskiego nie ma węzła, który łączyłby ją z autostradą czy z drogą ekspresową – mówił radny.


Inwestycję, jaką jest budowa obwodnicy miasto realizuje w trybie specustawy drogowej, a to oznacza, że wykupuje nieruchomości bez względu na to, czy ich właściciele mają uregulowany stan prawny czy nie.


Zainteresował temat?

14

2


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

broda ~broda (Gość)28.04.2015 10:56

Z tego co pamiętam, to obwodnica ta miała łączyć się właśnie z ul.Miast Partnerskich. Miała to być "mała obwodnica Piotrkowa". Założenia są piękne.

mapa_2d.jpg

50


Gregory ~Gregory (Gość)26.04.2015 11:43

Jako mieszkaniec bloku położonego w pobliżu "obwodnicy N-S" w pełni akceptuję rozwiązanie z przedłużeniem jezdni do Wojska Polskiego, ale nie akceptuję rozwiązania, w którym "obwodnica" stanie się alternatywą przejazdu przez Piotrków dla autostrady A1. Nie tylko chodzi o hałas pod oknami najbliżej położonych bloków, ale również to że obwodnica będzie źródłem zanieczyszczeń powietrza. Proponuję budowę obwodnicy z drugiej strony miasta z wykorzystaniem ulicy Miast Partnerskich.

138


WH/ ~WH/ (Gość)27.04.2015 12:05

jaka obwodnica... moze najpierw zaczac od naprawienia ulic .znajomi przejezdzajacy przez nasze miasto mowia ze mamy najgorsze ulice .zadne dziecko nie usnie w foteliku ,fotoradary nie potrzebne mało kto odwazy sie jechac szybciej ,szkoda auta.wstyd.

62


Piotrkowianin Piotrkowianinranga26.04.2015 22:06

"- Za chwilę przejdziemy do realizacji przedłużenia trasy N-S w kierunku północnym – powiedział prezydent Krzysztof Chojniak."
A ta chwila trwać będzie pewnie ze 3 lata - do kolejnych wyborów samorządowych.

122


Ja!!! ~Ja!!! (Gość)26.04.2015 14:12

Chojniak i tak niczego nie załatwi. Po co? Przecież już po wyborach. W naszym urzędzie wszyscy robią wszystko dla poklasku i zdjęć. Na co komu teraz obwodnica skoro do kolejnych wyborów jeszcze daleko...

175


Edek ~Edek (Gość)26.04.2015 14:00

Wy to nazywacie obwodnicą? Od kiedy obwodnica przebiega za oknami domów? Ktoś miał ZARĄBIASTY pomysł.

159


sun ~sun (Gość)26.04.2015 13:47

Nie potraficie zbudować obwodnicy z dofinansowaniem wspaniałej UE? Co wy zrobicie jak nie będzie kasy z unii, a to już nie długo.

213


Piotrkowianin Piotrkowianinranga26.04.2015 12:00

A propos obwodnicy: zauważyłem ostatnio, że w ramach kolejnego, bezsensownego uprzykrzania życia kierowcom "mądre inaczej" głowy ze ZDiUM-u zamieniły na skrzyżowaniu zachodniej obwodnicy z ul. Dmowskiego znaki ustąp pierwszeństwa przejazdu na stop.
Decyzja zupełnie niezrozumiała, bo widoczność na tym skrzyżowaniu jest znakomita, a z tego co wiem nie było na nim żadnej kolizji.

172


okok ~okok (Gość)26.04.2015 12:51

kierunek północny jest ważniejszy, odciąży ul. Łódzką

142


dotchła pani wózku ~dotchła pani wózku (Gość)26.04.2015 12:07

Sikorskiego naprawcie w morde jeża,przed budynkiem KMP i Urzędu Miasta na Szkolnej droga jak sito!!!! czy wam nie wstyd pasożyty z magistratu???

181


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat