Co dalej z S12 i pogłębianiem Pilicy? Politycy PiS na spotkaniu w Sulejowie

Strefa FMRegion Poniedziałek, 14 maja 201885 16311
Pierwsze pieniądze na opracowanie planu i uzyskanie zezwolenia na budowę S12 już poszły. Nieco gorzej wygląda sprawa pogłębienia Pilicy. M.in. o tym rozmawiano podczas niedzielnego spotkania polityków Prawa i Sprawiedliwości z mieszkańcami. Do Sulejowa przyjechali minister środowiska Henryk Kowalczyk, były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i poseł Robert Telus.

Ładuję galerię...

Spotkanie rozpoczęto od podsumowania realizacji programu rządu Beaty Szydło oraz planów rządu na najbliższy czas. Jednak pytania mieszkańców dotyczyły dwóch najważniejszych dla nich spraw lokalnych, czyli budowy drogi S12 i pogłębienia rzeki Pilicy.

 

- Tak długo odkładana sprawa, czyli budowa S12, wreszcie została ruszona. Z tego co wiem, informacja została przekazana panu burmistrzowi, że już ruszyło pierwsze 35 mln zł na opracowanie planu i uzyskanie zezwoleń, żeby wreszcie przeprowadzić tę inwestycję. Mamy nadzieję, że w końcu uda się ją zrealizować. Chodzi o to, by w Sulejowie można było poruszać się bezpiecznie, żeby nie było straszliwych wypadków i korków. To także ważna kwestia w przypadku połączenia północy Polski z południem - mówił podczas spotkania A. Macierewicz.


Mniej optymistyczne informacje padły w sprawie pogłębienia rzeki Pilicy. - Państwowe gospodarstwo Wody Polskie jest jeszcze w fazie organizacji. Oni mają potencjalne pieniądze, natomiast realnie ich nie mają. Trudno też oszacować, jakie to będą wpływy. Jeśli będzie to zgodne z oceną skutków regulacji, wtedy możemy mówić o paru miliardach złotych, więc w przyszłym roku będzie można występować o Pilicę. Czas zweryfikuje czy te założenia są prawdziwe - tłumaczył Henryk Kowalczyk, minister środowiska.


Głos w tej sprawie zabrał burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski. - Sprawa trwa co najmniej od 2013 roku i jest bardzo poważna. Proszę, aby pan minister sprawdził jedną istotną kwestię - mówił Wojciech Ostrowski. - Przez lata wspierali nas posłowie z okręgu piotrkowskiego, było wiele nacisków i lobbowania na RZGW, żeby Pilica została pogłębiona. Wydaje mi się, że również pana wprowadzono w błąd. To nie jest problem 4 milionów zł, bo RZGW na spotkaniu w sierpniu stwierdziło, że Pilicę można pogłębić od razu. W 2013 przystąpiono do projektowania pogłębienia Pilicy. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekazał na ten cel 1,2 mln zł. RZGW z tych pieniędzy miało zrealizować projekt budowlany, kosztorysy, projekt wykonawczy i przede wszystkim decyzje administracyjne zezwalające na budowę. Po analizie tych dokumentów wysuwam tezę, że nie ma żadnej decyzji i dokumentacji, za które zapłacono 1,2 mln zł. Nie ma przyzwolenia, żeby Prawo i Sprawiedliwość brało na siebie odpowiedzialność za szemrane interesy w Warszawie w 2014 roku. Bardzo proszę, aby zażądał pan od swoich pracowników, aby przedstawili czy mają w ogóle projekt pogłębiania Pilicy i decyzję zezwalającą na budowę. Gdyby teraz były 4 miliony, to i tak nie można byłoby tego zrobić. Od czwartku żądamy z panią burmistrz kserokopii dokumentu zezwalającego na pogłębianie Pilicy. Prosimy pana o sprawdzenie czy taki projekt w ogóle istnieje.

- Zanotowałem uważnie wszystkie uwagi, bo jeżeli zapłacono za projekt, a jego nie ma, to jest to skandal. Sprawdzę, odpowiem - mówił minister Kowalczyk.


Zainteresował temat?

12

10


Komentarze (85)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.05.2018 13:42

Coś mi się zdaje,że większość tych komentarzy chyba totalnej opozycji,a co jeśli mówią prawdę,dam dla przykładu Tomaszów Mazowiecki jaki był wcześniej,a jaki jest teraz

24


PIS da ~PIS da (Gość)19.05.2018 09:27

nikt nie da tyle ile burmistrz obieca :-)

62


TO PROSTE ~TO PROSTE (Gość)18.05.2018 08:48

Tylko burmistrz z PIS może wyczyścić stare złogi do,, białej kości " i mieć dostęp do pieniędzy zewnętrznych !!!!!!!!!!

55


gość ~gość (Gość)16.05.2018 19:05

Luzi na wszystko zalatwi S12 oraz Pilice

16


Antonina ~Antonina (Gość)17.05.2018 22:52

W komentarzu do zdjęcia numer 2 chciałam napisać coś o trzech wybuchach, ale skomentuje go inaczej: to trzy niewypały!

65


Jarząbek ~Jarząbek (Gość)17.05.2018 20:39

Wspaniała elita. Nikt nie potrafi tak bujać ciemnym ludem jak ci nasi wspaniali.

94


pokost ~pokost (Gość)17.05.2018 18:13

lubię czytać te komentarze:)

31


gość ~gość (Gość)16.05.2018 23:22

Kto to jest telus?

93


Olaf ~Olaf (Gość)15.05.2018 07:37

Trochę późno przed spotkaniem burmistrz żąda z panią burmistrz kserokopii dokumentów. Od czwartku żądamy, czyli na trzy dni przed spotkaniem ? A było przecież 4 lata bo chodzi przecież o dokumenty od 2013 ? Na wydanie informacji publicznej każdy urząd ma 14 dni to burmistrz z panią burmistrz o tym nie wie ? A czy na tym spotkaniu w 2015 z posłanką E. Radziszewską i ministrem środowiska Grabowskim za PO wtedy burmistrz z panią burmistrz żądał tych dokumentów z 2013 ? I od tego czasu nie żądał ? Cóż za wyjątkowa troska i nadopiekuńczość o ten PIS ?
https://www.epiotrkow.pl/news/Wreszcie-poglebia-Pilice-Wizyta-ministra-w-Sulejowie-,22674

263


Adamo ~Adamo (Gość)16.05.2018 11:15

Dalej wierzcie Antoniemu to bedziecie mieli S12 jak armia helikoptery!

287


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat