Co czwarty piotrkowianin już się spisał

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 04 czerwca 202111 1541
Już blisko 19 tysięcy piotrkowian spisało się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mogą się cały czas spisać poprzez stronę internetową spis.gov.pl.
fot. piotrkow.pl

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa od 1 kwietnia. W pierwszym etapie mieszkańcy naszego kraju mogli spisywać się wyłącznie przez internet. Teraz do samospisu dołączyli rachmistrzowie, którzy – w formie wywiadów telefonicznych – spisują tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.


W naszym mieście spisało się do tej pory blisko 19 tys. osób, co stanowi ponad 25 procent wszystkim mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Udział w NSP jest obowiązkiem, a w badaniu musi wziąć udział każdy, kto stale lub czasowo zamieszkuje na terytorium RP.

 

Do każdego, kto nie spisze się indywidualnie zadzwoni rachmistrz. Rachmistrze będą dzwonić z numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dzwoni do nas rachmistrz zawsze możemy zweryfikować jego tożsamość dzwoniąc pod powyższe numery. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 potrwa do końca września.

 

– Zachęcamy do samopisu, bo jest to prosta i wygodna forma – mówią urzędnicy. – Szczególnie, że jedna osoba może spisać wszystkich członków rodziny mieszkających pod jednym dachem. To duże ułatwienie - zaznaczają urzędnicy i dodają, że jeśli ktoś nie będzie mógł spisać się przez internet np. z powodu stanu zdrowia, braku dostępu do internetu lub nie będzie umiał skorzystać z komputera może umówić się na spis w Urzędzie Miasta. Aby tego dokonać należy wcześniej umówić wizytę pod nr tel. 44 732-77-01.

 

źródło: UM Piotrkowa Trybunalskiego 


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dekkers ~dekkers (Gość)04.06.2021 21:29

Chciałem się spisać sam - niestety, nie ma takiej możliwości - muszą być dane innych współzamieszkujących... a ja tam tylko mieszkam...

40


Skąd ich biorą? ~Skąd ich biorą? (Gość)05.06.2021 20:25

Te pytania, to jakiś,, bystrzak "
układał. Imię, nazwisko, pesel, płeć. W peseuu jest zawarta płeć
Potem jeszcze raz pytanie o płeć.

50


Noker ~Noker (Gość)04.06.2021 15:47

Ale w tym spisie nabajerowałem

61


abcde ~abcde (Gość)04.06.2021 14:40

Skoro jest to spis do potrzeb statystycznych, to w jakim celu obywatel musi podawać swój pesel ? Jeśli w mieszkaniu zamieszkuje ktoś nie z rodziny, to trzeba podać jego pesel. W jaki sposób go uzyskać, prosić osobę, wyjąć mu z kieszeni ? A w razie błędu w tym podanym peselu kto odpowiada za ten błąd: spisujący się czy osoba której jest pesel ? Jakim prawem zadawane jest pytanie ( mimo że nie trzeba na niego odpowiadać) o wyznanie ? Pytań o wyznanie nie wolno wogóle zadawać. Jakie są gwarancje , że dane ze spisu nie wypłyną na zewnątrz, tym bardziej że kilka miesięcy temu wypłynęły dane kilkudziesięciu tysięcy funkcjonariuszy państwowych? Takich pytań jest więcej.....

110


Djdjd ~Djdjd (Gość)04.06.2021 13:26

Czyli to pokazuje, że 75 procent nie spisało się. Ciekawe jakie są powody, może nie mogą, może nie chcą

71


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.06.2021 14:21

Czyli jak wprowadzą podatek katastralny to wszystkich spisanych przeflancują na ławeczki pod Biedronkę

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat