„Ciężki sprzęt może zniszczyć jezdnię i chodniki”

Strefa FM Poniedziałek, 18 lutego 201314 4040
- Obawiam się czy po wyremontowaniu ulicy Starowarszawskiej, w ramach projektu Trakt Wielu Kultur, ciężki sprzęt z ewentualnych budów nie zniszczy nowej jezdni i chodników – tak stwierdził w rozmowie z reporterem Strefy FM, radny Jan Dziemdziora.

Polityk ma też wątpliwości związane z lokalizacją przyłączy. - To są również obawy mieszkańców. Starowarszawska ma być rozbudowana w 100%. Najbardziej zastanawia mnie to, że mają być również zbudowane chodniki i przyłącza... ale dla kogo? Wiele kamienic jest tam jeszcze do rozbiórki. Zostanie do tego użyty ciężki sprzęt. Nie wiemy też, co planują (i w jakiej formie) ewentualni inwestorzy – zaznacza radny.

- Do tej pory wszyscy atakują prezydenta, że sprzedaje nieruchomości, które są nieprzygotowane. Kiedy porządkujemy infrastrukturę, to prezydent dostaje w głowę za to, że to robi. Mam wrażenie , że się po prostu wszystkim ludziom w tym kraju nie dogodzi. Uporządkowała swoją sieć gazownia. Równolegle z nami porządkuje swoją sieć zakład energetyczny. Jeżeli nasze działania są oceniane irracjonalnie, to również w takich kategoriach należałoby ocenić tamtych inwestorów - mówi Małgorzata Majczyna, dyrektor Biura Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta.

Wszystkie prace na trakcie mają zakończyć się do końca 2014 roku.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jan Dziemdziora - radny ~Jan Dziemdziora - radny (Gość)19.02.2013 21:06

"PIO" napisał(a):
~PIO (Gość)
wczoraj, 17:33
Nasz kandydat na PREZYDENTA Piotrkowa tow.Jan Dziemdziora przechodzi nareszcie do ofensywy.Pozdrawiamy - PIO


Uprzejmie informuję moich "sympatyków", że nie będę tworzył zagrożenia dla kandydatów w wyborach Prezydenta Miasta - podkreślić wężykiem !!!
[b]

00


Jan Dziemdziora - radny ~Jan Dziemdziora - radny (Gość)18.02.2013 19:20

"pytacz" napisał(a):
pytaczranga
7 godzin temu, 12:15
Panie Janie


Jeżeli Pan uzna za stosowne przesłać swój adres mailowy na mój - dziem.janek@interia.pl to prześlę moje wystąpienia i odpowiedzi na nie - pozdrawiam - Dziem...

00


ares1 ~ares1 (Gość)18.02.2013 18:29

"martens" napisał(a):
jeśli branie co miesiąc 18 tyś. za nic nierobienie nazywasz biedowaniem,to ja też chce tak biedować.


Raczej odniosłem sie do tego :
Do tej pory wszyscy atakują prezydenta,

00


antonio ~antonio (Gość)18.02.2013 18:26

Ja tylko się pytam, Rynek wyremontowano, tylko dlaczego nie podłączono do sieci centralnego ogrzewania. Znowu będą rozkopy i smród z kominów?

00


martens ~martens (Gość)18.02.2013 17:27

"ares1" napisał(a):
Jaki ten nasz Prezydent jest biedny


jeśli branie co miesiąc 18 tyś. za nic nierobienie nazywasz biedowaniem,to ja też chce tak biedować.

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)18.02.2013 16:58

"Jan-Dziemdziora--radny" napisał(a):
W związku z tym kierując się troską o racjonalność wydawania tak dużej kwoty pieniędzy, uprzejmie proszę o informację co do zasadności takiego toku działania


Ciesze się, że jest przynajmniej jeden radny, który pyta i chce wiedzieć, ale czy to temat na news?
--------------------------------------------------
http://naszpiotrkow.blogspot.com/ - nowe posty

00


:) ~:) (Gość)18.02.2013 16:36

"Jan-Dziemdziora--radny" napisał(a):
Nawierzchnie dróg, te docelowe, zawsze są ostatnim elementem kończącym inwestycję, jakim ma być osiedle.

Po 24 latach (1988-2012) wybudowano chodnik na skos łączący ul. Matejki z ul. Konopnickiej :) już niedługo otwarcie osiedla z wielkiej płyty.

00


Jan Dziemdziora - radny ~Jan Dziemdziora - radny (Gość)18.02.2013 14:38

"pytacz" napisał(a):
pytaczranga
2 godziny temu, 12:15
Panie Janie, nauczony doświadczeniem innych ulic teraz Pan zamartwia się ulicą Starowarszawską?


Nie zamartwiam się, tylko na tle rozmów z mieszkańcami powstały u mnie wątpliwości i dlatego postawiłem problem - patrz przedostatnie zdanie interpelacji, którą przywołuję poniżej:
Interpelacja Radnego
Sesja Rady Miasta Nr z dnia 12.02.2013 r.
Zgłoszona przez : Jana Dziemdziorę
Tytuł interpelacji : drugi etap projektu „Trakt Wielu Kultur”
Treść interpelacji :
Ze strony internetowej miasta dowiedziałem się, że zostały podjęte działania zmierzające do realizacji drugiego etapu projektu „Trakt Wielu Kultur”. Jego realizacja będzie kosztować 23 miliony złotych. Projekt obejmuje między innymi przebudowę ulicy Starowarszawskiej, polegającą na wymianie kanalizacji sanitarnej z przyłączami, wymianę sieci wodociągowej z przyłączami oraz przebudowę mostu na rzece Strawie. Ponadto zostanie wybudowane / w tym miejscu zwracam uwagę/oświetlenie uliczne, ułożona zostanie nowa nawierzchnia oraz wymienione chodniki.
Nie tylko mój niepokój wywołuje to, że przy tej ulicy nie zakończyły się wyburzenia kamienic, a w miejscach wyburzonych nie ma inwestorów i nie wiadomo co tam zostanie i kiedy wybudowane, gdzie będą bramy i wjazdy do tych bram. W tym stanie rzeczy nie wiadomo również gdzie należałoby usytuować przyłącza a przy dalszych wyburzeniach i budowanych obiektach niewątpliwie nowo wykonane chodniki i ulica zostaną uszkodzone a nawet zniszczone.
Nawierzchnie dróg, te docelowe, zawsze są ostatnim elementem kończącym inwestycję, jakim ma być osiedle. Należy się zgodzić z poglądami, że na czas budowy, jeżeli zachodzi potrzeba, buduje się nawierzchnie tymczasowe lub wykorzystuje się istniejącą drogę a jej remont lub wymianę nawierzchni wykonuje się po zakończeniu robot budowlanych.
W związku z tym kierując się troską o racjonalność wydawania tak dużej kwoty pieniędzy, uprzejmie proszę o informację co do zasadności takiego toku działania
oraz „odtajnienie” podejmowanych decyzji, ponieważ pracują zespoły urzędników UM i innych instytucji a o ich efektach pracy nic nie wiadomo.

00


asdas ~asdas (Gość)18.02.2013 13:10

ludziom dać mieszkania zastępcze. zburzyć wszystkie kamienice. Postawić bloki 4 piętrowe i zrobić remont drogi :) i po problemie.

00


pytacz ~pytacz (Gość)18.02.2013 12:15

Panie Janie, nauczony doświadczeniem innych ulic teraz Pan zamartwia się ulicą Starowarszawską? Podam przykład z Pańskiego podwórka: ulica Źródlana, na której został ułożony "dywanik asfaltowy" na rok może dwa przed tym jak powstały przy tej ulicy apartamentowce i bloki TBS-u ciężkie samochody dowożące materiały budowlane rozjeździły tą ulicę. Dlaczego wtedy nie było żadnych interwencji z Pana strony aby inwestorzy wyremontowali tę ulicę (doprowadzili do stanu sprzed budowy bloków)? Naprawili ją powierzchownie "łatając dziury", a widać gołym okiem, że ulica została rozjeżdżona przez ciężkie auta, konstrukcja jezdni nie była gotowa na przyjęcie takich obciążeń.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat