ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Ciężki materiał na budowie. Jak ułatwić sobie pracę?

Wtorek, 09 lipca 2019 978
Dzięki nowoczesnym osiągnięciom technologicznym praca z wielkogabarytowym i ciężkim sprzętem jest o wiele łatwiejsza. Odpowiednie narzędzia odciążają pracowników i sprawiają, że zwiększa się ich wydajność oraz komfort pracy.

Bezpieczeństwo i komfort, czyli nowoczesne osiągnięcia technologiczne


Bezpieczeństwo i komfort pracowników w trakcie wykonywanych obowiązków jest niezbędne do ich wydajnej i dokładnej pracy. Wraz z rozwojem branży budowlanej zwiększa się również zapotrzebowanie na różnego rodzaju sprzęty, które ułatwiają pracę w różnych warunkach. Nowoczesne narzędzia umożliwiają bardzo precyzyjne wykonanie wszelkich zadań przy zachowaniu bezpieczeństwa pracowników oraz materiału. Przewagę nad ogromnymi dźwigami wieżowymi mają mini żurawie, z kolei do transportu wielkogabarytowego szkła lub kamienia wykorzystuje się przyssawki oraz podnośniki.

 

Przyssawki do szkła i kamienia


Istnieją różne metody przenoszenia wielkogabarytowych i ciężkich materiałów. Jedną z możliwości jest wykorzystanie przyssawek do szyb zwanych również chwytakami. Te urządzenia znajdują zastosowanie w warsztatach samochodowych, budownictwie i zakładach produkcyjnych. Przyssawki mogą służyć zarówno do przenoszenia płaskich tafli szkła, jak i materiałów giętych czy kamienia. Można wyróżnić dwa rodzaje takich przyssawek. Należą do nich chwytaki wyposażone w manualną lub elektryczną pompkę próżniową. Pierwsze to przyssawki ręczne, które służą do transportu szyb płaskich i giętych, z kolei drugie to przyssawki akumulatorowe i zasilane z sieci. Elektryczna wersja przyssawek służy do mechanicznego i ręcznego obracania oraz pochylania materiału, przez co sprawdzi się do bardziej głównie w trudno dostępnych miejscach.

 

Jak przenieść ciężki kamień?


Innym sprzętem wspomagającym pracę z ciężkim materiałem są podnośniki próżniowe. Dzięki nim możliwe jest nie tylko podnoszenie materiału kamiennego, ale również precyzyjne układanie go w wyznaczonym miejscu. Podnośniki do szyb znacząco ułatwiają pracę i pozwalają wykonać zadanie znacznie szybciej. Wyróżnia się podnośniki z silnikiem elektrycznym oraz benzynowym. W ofercie https://uplifter.pl można znaleźć urządzenia z maksymalnym udźwigiem wynoszącym 100 kg, a nawet 2500 kg. Dzięki tak dużej różnorodności sprzętów każdy inwestor jest w stanie dopasować urządzenie do własnych indywidualnych potrzeb.

 

Wielozadaniowe mini żurawie do zadań specjalnych


Do montażu szyb, przenoszenia wielkogabarytowych płyt i innych prefabrykatów w trudnych warunkach budowlanych służą z kolei mini żurawie. To kompaktowe urządzenie charakteryzuje niewielki rozmiar, który umożliwia pracę nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz obiektu. Najmniejsze urządzenia mogą przejechać przez standardowe, wąskie drzwi, co umożliwia pracę mini żurawi na każdej wysokości. Ich budowa i wyposażenie umożliwiają pracę na grząskim podłożu, a także stromych pagórkach czy posadzkach marmurowych, czyli wszędzie tam, gdzie wymagany jest niewielki nacisk na podłoże. Mini dźwigi wykorzystuje się także w budowie maszyn i konstrukcji stalowych, a nawet w pracach wyburzeniowych oraz demontażowych. Mogą zastąpić żurawie gąsienicowe i samochodowe, w połączenie dwóch mini żurawi pozwala na podnoszenie naprawdę ciężkich ładunków.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat