Ciężarówki utrudniają życie piotrkowianom z ul. Południowej

Strefa FM Czwartek, 16 maja 201929 6268
Samochody ciężarowe cały czas jeżdżą nam pod domem. Nie dość, że stwarza to dodatkowe niebezpieczeństwo w ruchu, to jeszcze cała ulica jest przez to zniszczona - takie zgłoszenie otrzymaliśmy od mieszkańców ul. Południowej w Piotrkowie.
fot. kontakt@epiotrkow.pl

Mieszkańcy ul. Południowej (okolice parku im. Poniatowskiego) od dłuższego czasu mają problem z samochodami ciężarowymi, które przejeżdżają przed ich domami, niszczą ulicę i elementy posesji. - Proszę zobaczyć, jak wygląda nasza ulica! Tu są same dziury, aż trudno przejechać. Po co ktoś ma łatać te ubytki, skoro za chwilę będą przejeżdżać ciężarówki, które to wszystko zniszczą? Zgłaszaliśmy tę sprawę kilka razy do Straży Miejskiej, która wystawiła kierowcom samochodów ciężarowych mandaty. Niestety niewiele to zmieniło - mówią mieszkańcy.

 

Zgłosiliśmy się w tej sprawie do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Jak poinformował nas podinsp. Krzysztof Skrobek, naczelnik drogówki, samochody ciężarowe mogą poruszać się po terenie Piotrkowa Trybunalskiego tylko w przypadku, gdy ich wjazd na teren miasta jest wjazdem docelowym. - Na wszystkich ulicach prowadzących do miasta są ustawione znaki pionowe B-5 (zakaz wjazdu samochodów ciężarowych powyżej 3,5 tony) z tabliczką "nie dotyczy wjazdów docelowych na terenie miasta" - dodaje policjant. - Zabroniony jest postój na obszarze zabudowanym pojazdu lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton lub o długości przekraczającej 12 metrów, poza wyznaczonymi w tym celu parkingami.

 

Jeżeli zauważycie, że kierowcy ciężarówek nie stosują się do powyższych zasad, zgłoście sprawę policji. Za nieprzestrzeganie znaku B-5 grozi 500 zł mandatu.

 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Bob ~Bob (Gość)18.05.2019 11:22

Może by tak policja zajęła się ciężarówkami z naczepami które skracają sobie drogę i jadą ul. Sulejowską.

20


gosciu ~gosciu (Gość)17.05.2019 21:55

Niech mandaty policja wlepia każdemu co zle zaparkował .Niech pomysli następnym razem że na trawniku nie można parkować, trzeba robic zdięcia i niech cymbały płacą po 500 zl. Zdawał na prawo jazdy? zdawał, więc niech przepisów przestrzega .A jak nie to jeszcze są MZK bilet 3 zł.

41


gość ~gość (Gość)17.05.2019 17:51

Tak to wszystko działa w naszym kraju. Obywatel to nic nie ma do opowiedzenia tylko układ się liczy.Mimo wszystko tr,Eva pisać pisma i się swego dopominac. Bo jak nie wy to kto...

11


gość ~gość (Gość)17.05.2019 16:59

Ciężarówki żądzą. Taxi ma zakaz wjazdu na rynek ale 8 tonowe ciężarówki z browarami do barów mogą. Ach te piotrkowskie układy i układziki.

31


gość ~gość (Gość)17.05.2019 14:06

A mi na Klasztornej K..wa

11


Maruda ~Maruda (Gość)17.05.2019 13:54

Szkoda, że nikt nie jest w stanie zająć się samochodami przy ulicy Norwida. Odkąd powstał tam ARiMR mieszkańcy nie mają gdzie zaparkować swoich aut bo wszystkie miejsca są zajęte przez interesantów przyjeżdżających do agencji. Straż miejska nie reaguje na telefony w tej sprawie. Do kogo więc my mieszkańcy mamy się zgłosić??

30


gość ~gość (Gość)17.05.2019 10:45

Jak ja takich ludzi nie trawie.Brak zajęcia w domu

52


Resus ~Resus (Gość)17.05.2019 09:00

Jak już wielu wspomniało przede mną powiedzcie to ludziom mieszkającym na Wolborskiej. Dziury jak cholera, jak nie wymijasz to trzęsienie jakbyś na styku płyt tektonicznych mieszkał. A i to droga do szpitala głównego w tym mieście. HAŃBA!

60


gość ~gość (Gość)16.05.2019 23:44

Przecież Piotrków i tak się wyludnia.

70


gość ~gość (Gość)16.05.2019 15:46

Żwirki, Południowa, Gospodarcza, Roosevelta, Żelazna. cała część miasta z dziurami, nie da się wyjechać drogami bez dziur

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat