Ciężarówka śmiertelnie potrąciła pieszego

Strefa FMRegion Piątek, 27 listopada 2020, aktualizacja 27.11.2020 11:4732 16127
Do tragicznego wypadku doszło w piątek po godzinie 4 rano w Przygłowie, na krajowej "dwunastce" między Piotrkowem a Sulejowem. 67-letni mężczyzna, potrącony przez ciężarówkę zginął na miejscu.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym man z naczepą jechał drogą krajową 12 w kierunku Sulejowa. Na wysokości miejscowości Włodzimierzów nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który przeprowadzał rower przez oznakowane przejście. W wyniku zdarzenia 67-latek poniósł śmierć na miejscu. Kierowca był trzeźwy - informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

 

Droga jest zablokowana w obu kierunkach. Policja wyznaczyła objazd. Samochody osobowe powinny jechać drogą wojewódzką 742 w kierunku Łęczna, następnie drogą powiatową w kierunku Sulejowa. Z kolei samochody ciężarowe muszą kierować się drogą wojewódzką 742 na Przedbórz, następnie drogami krajowymi nr 42 i 74 do Sulejowa.

 

Utrudnienia zakończyły się o godzinie 8.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_g ~gość_g (Gość)27.11.2020 16:21

Nigdy nie zrozumie jak można zginąć na pasach.Osobiscie jak wchodze na pasy to do ostatniej chwili utrzymuje kontakt wzrokowy z kierowcą by w razie czego sie cofnąć czy jak.A jak wprowadzą przepis że pieszy zawsze będzie miał pierwszeństwo na pasach to już nawet niechce wiedzieć co będzie...Czasem mam wrażenie że piesi zostawiają mózg w domach.

110


AndrzejKoreczek ~AndrzejKoreczek (Gość)27.11.2020 10:46

Gdzie było WRD w tym czasie?

51


gooosc ~gooosc (Gość)27.11.2020 09:23

Powinni wziąć się wreszcie za pieszych i rowerzystów bo wyskakują na pasy w ostatniej chwili i myślą sobie że auto w ułamek sekundy się zatrzyma ?? Osobówka nie da rady tego zrobić a co dopiero samochód ciężarowy z ładunkiem. Kierowca musi przez ich bezmyślność próbować wyhamować co najczęściej kończy się śmiercią jego lub większej liczby kierowców w których uderzy. Może włączyliby myślenie jakby zamienili się z kierowcą i im ktoś wyszedłby przed maske w ostatniej chwili ? A drugą sprawą jest BRAK ELEMENTÓW ODBLASKOWYCH U PIESZYCH. Czy na prawdę tak trudno jest założyć na siebie kamizelkę odblaskową lub inny element odblaskowy które kosztują kilka złotych? To dla pieszych zwiększenie bezpieczeństwa bo kierowcy wtedy widzą ich z większej odległości. Powinien być wprowadzony jakiś przepis żeby odblaski , ZAPIĘTE KAMIZELKI ODBLASKOWE były obowiązkowe dla pieszych i dla rowerzystów. Budowa S12 nie ograniczy liczby wypadków dopóki ludzie się nie ogarną i nie włączą myślenia, bo wypadki są nie przez brak S 12-stki tylko przez bezmyślność i nieuwagę. Jeżdżę ta drogą nie od dziś i widzę co się dzieje.

228


gość_adamek ~gość_adamek (Gość)27.11.2020 19:40

Tam czekasz zatrzyma się ktoś czy nie.. Pieszy się nie liczy.. Wiem bo próbowałem przejść.

30


gość_konrad ~gość_konrad (Gość)27.11.2020 08:36

Jaka by tam S nie była czy s12 czy s50 ludzie będą ginąć zawsze

37


gość_wqwiony ~gość_wqwiony (Gość)27.11.2020 18:02

Kierowcą na tym odcinku drogi kompletnie odwala. Policja tam powinna trzepać każdego aż miło. Ile osób ma jeszcze zginąć bo jakiś pajac łamie przepisy RD.

11


Bolek ~Bolek (Gość)27.11.2020 14:53

piotrkowski lud wyznawców Antonia, taczki () w biurze poselskim, mają gotowe rozwiązania, tylko nikt nie chce słuchać tego wspaniałego pisowskiego ludu, nawet don Jaroslao w kamizelce kuloodpornej, a Tusk łazi gdzie chce bez ochrony i gada sobie z kim chce, jak to jest, a rozbudowy drogi s12 i tak nie będzie hahaha, po co to się tak głupkowato produkować, czyli stan pomroczności głowy nieodwracalny, wałkowanie tego samego tematu w kółko!

15


mieszkaniec przygłów ~mieszkaniec przygłów (Gość)27.11.2020 11:28

szanowni państwo, zgodzę się z przedmówcami, że jednym z problemów jest słabe oznakowanie pieszych / rowerzystów po zmroku... ale największym problemem jest jazda ile fabryka dała przez tzw. sioferów (głównie kierowców tirów!!! ). mieszkam w przygłowie od 15 lat, do dk12 mam 20 metrów, zapraszam tych którzy twierdzą, że głównie winni są piesi ażeby poobserowawli co dzieje się na tej drodze. nie pamiętam też kiedy ostatnio prędkość kontrolowała policja, a w miejscu zlikwidowanego fotoradaru rośnie kilka chwastów. na s12 nie ma co liczyc, pieniedzy nie ma i nie bedzie na ważne inwestycje w tym kraju. dlatego też jedynym sensownym rozwiązaniem jest odcinkowy pomiar prędkości w m. przygłow, a także w sulejowie. nie wspomne o tym, że przejście dla pieszych na którym doszło do wypadku jest bardzo pechowe i już dawno winno być oświetlone ! p.s. każdy kierowca powinien przechodzić testy psychologiczne ponieważ wielu z nich to zwykli bandyci i prymitywi.

132


Tiry na tory ~Tiry na tory (Gość)27.11.2020 13:21

Sami fachowcy i idealni kierowcy. Znawcy prawa. Puknijcie się w te puste pały i nie wypisujcie głupot.

57


gość_kierowca duzego ~gość_kierowca duzego (Gość)27.11.2020 13:07

i problem sie zaczal a bedzie tego ogrom uslyszeli cos o pierszenstwie w tv ktorego nie bylo i nie bedzie predko
Wychodzenie na pasy bo mogo bo nie musze sie rozgladac
Nawet ciezarowka jadac 20km/h nie zatrzyma sie w miejscu

93


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat