„Ciągi Alexzandra” w piotrkowskim ODA

Wtorek, 07 stycznia 20200 1084
Przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na wernisaż wystawy Aleksandra Pieńka "Ciągi Alexzandra". Zaplanowano go na 11 stycznia (sobota) o 18:00.

Aleksander Pieniek to absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiował w pracowni prof. Jonasza Sterna, dyplomowany w pracowni prof. Adama Marczyńskiego. Staż podyplomowy pod kierunkiem prof. Ferdinanda Kulmera w Zagrzebiu (Akademia Likovnih Umjetnosti). Debiutował na wystawie w Atenach w 1976 roku a jego debiut prasowy miał miejsce na łamach dwutygodnika Student. Działalność artystyczna w dziedzinie sztuk wizualnych, projektowych i okołoliterackich. Współpracę z czasopismami literackimi, artystycznymi, satyrycznymi i opiniotwórczymi łączy z pracą pedagogiczną jako samodzielny pracownik dydaktyczny Wydziału Intermediów ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Swoje prace wystawiał m.in. w krakowskim Pałacu Sztuki, warszawskiej Zachęcie, w Bunkrze Sztuki, Pryzmacie, Starym Teatrze w Krakowie, TV Krzemionki, w Wiedniu, Wenecji, Florencji, San Francisco czy Sarajewie.

 

Wystawa indywidualna jest dla Aleksandra Pieńka Nagrodą Specjalną V Piotrkowskiego Biennale Sztuki.  Będzie ją można oglądać do do 2 lutego 2020 roku.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat