Chrońmy się przed upałami!

ePiotrkow Sobota, 08 sierpnia 20155 3785
Upał nie odpuszcza. Nietrudno o udar czy porażenie słoneczne. Piotrkowski SOR ostrzega: narażone są w szczególności osoby starsze, regularnie przyjmujące leki, cukrzycy, osoby z nadwagą czy małe dzieci.

- Najczęstsze objawy udaru słonecznego to osłabienie organizmu, gorączka powyżej 39 stopni, dreszcze, przyśpieszony puls i podwyższone ciśnienie, zawroty głowy czy wymioty. W najcięższych przypadkach dochodzi do zaburzeń świadomości i zaburzeń psychicznych - wyjaśnia doktor Magdalena Gizeweter-Zielińska, lekarz Oddziału Wewnętrznego oraz SOR-u w Szpitalu Wojewódzkim w Piotrkowie.

 

Jak uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami nadmiaru słońca? Oczywiście w miarę jak najrzadziej wychodzić z domu, unikać przebywania na intensywnym słońcu – w szczególności pomiędzy godziną 11:00 a 16:00. Ponadto należy nosić przewiewne ubrania z naturalnych materiałów, czapkę oraz okulary słoneczne. Kluczowe jest nawodnienie organizmu. - Polecana jest woda mineralna, niegazowana – około ośmiu szklanek wody dziennie. Unikajmy napojów słodkich, kawy, herbaty czy alkoholu – ostrzega Gizeweter-Zielińska.

 

Służby apelują o rozwagę szczególnie wśród osób przebywających na basenach, zalewach czy innych kąpieliskach, gdzie spożywa się alkohol. Picie go osłabia funkcje poznawcze, a organizm pod jego wpływem jest zamroczony. Pływanie w stanie nietrzeźwości stanowi więc ogromne niebezpieczeństwo.

 

W przypadku wystąpienia objawów porażenia lub udaru, należy niezwłocznie zgłosić się do nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej przy Próchnika, na izbę przyjęć w szpitalu przy Roosevelta lub na Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ulicy Rakowskiej 15. - Wyżej wymienione jednostki lecznicze na pewno poinstruują i udzielą pomocy. Więcej informacji na stronie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim: www.szpital-piotrkow.pl.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Danka Rybolowa ~Danka Rybolowa (Gość)08.08.2015 18:44

Mojemu to zawsze daję czapkę na głowę,czy ciepło,czy zimno.Nie chce też,żeby mu się kolana przegrzały,więc zawsze chodzi w rybaczkach.

21


gość21 ~gość21 (Gość)08.08.2015 14:31

Teoria godną tego szitala ,ja dla przykłau pracuje gdzie na hali produkcyjnej dochodzi do 60st. a tu mamy ledwie 30 pare stopni i robi sie afere bo upał.Taki upal moze trwać jak dla mnie cały rok i takie marne upaly wcale mi nie przeszkadzaja

210


Były kursant ~Były kursant (Gość)08.08.2015 15:32

Upały to ciul, ale susza to jest jakiß dramat. Dzisiaj byłem na działce i wszystko żółute

60


Jakub Jakubranga08.08.2015 15:01

Latem gorąco, zimą zimno... ludziom nie dogodzisz.

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat