„Chłopak niepoukładany, szkoda nam jego matki”. Jak doszło do tragedii w Woli Krzysztoporskiej?

ePiotrkowRegion Czwartek, 23 stycznia 202042 48348
Blok przy ulicy Południowej w Woli Krzysztoporskiej niczym szczególnym się nie wyróżnia, z wyjątkiem szyldu policji, kiedyś znajdował się tam posterunek. Teraz w budynku socjalnym, nazywanym przez miejscowych "hotelem", mieszka kilkadziesiąt osób. Blok ma dwie kondygnacje oraz piwnicę i to właśnie w niej 17-latek miał zgwałcić swojego 9-letniego sąsiada.

Ładuję galerię...

Chłopak stracił ojca i mieszkał tylko z matką, dla której ostatnie wydarzenia musiały być ogromnym wstrząsem. - Młody gówniarz narobił sobie problemów, a 9-latka po prostu szkoda - powiedział nam sąsiad, mieszkający naprzeciw poszkodowanej rodziny. Zapytany o to, czy jego zdaniem 17-latek byłby zdolny do popełnienia takiego przestępstwa, bez wahania odpowiada: - Tak, na pewno, chłopak był troszeczkę niepoukładany. Szkoda tylko jego matki, bo w bloku zaczynają się dziać cuda, wczoraj na przykład ktoś pomalował drzwi - dodaje mężczyzna.


Drzwi do mieszkania, w którym wychował się 9-latek, otworzył jego starszy brat. - Ja nie chcę się wypowiadać, a mama właśnie wróciła z nocki i odpoczywa - powiedział chłopak. Kobieta chciałaby jak najszybciej zapomnieć o tym, co się stało. - Dziecko wchodzi w internet, czyta szczegóły tego zdarzenia i wszystko do niego wraca - mówi matka chłopca, która najbardziej obawia się powrotu syna do szkoły. Tam ma mu pomóc szkolny pedagog. - To bardzo przykry i nieprzyjemny incydent, jesteśmy kompletnie zaskoczeni, ponieważ do takich zdarzeń nigdy tutaj nie dochodziło.


Przedstawiciele naszych służb zareagowali natychmiast. Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zaoferowali członkom obydwu rodzin pomoc psychologiczną. - Jesteśmy w stałym kontakcie, powiedzieli nam, że w tej chwili takiej pomocy nie potrzebują. Chcą się wyciszyć i wszystko sobie poukładać. Po zakończeniu ferii w Szkole Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej, do której uczęszcza 9-latek, pomoże mu szkolny pedagog - powiedział wójt gminy Roman Drozdek, który zabiega też o zwiększenie liczby patroli policyjnych w tym regionie. Policjanci mieliby też monitorować piwnice budynków wielorodzinnych.


Policjantom zgłoszono tę sprawę 13 stycznia, aktualnie prowadzi ją prokuratura. 17-latek usłyszał zarzut zgwałcenia małoletniego poniżej 15 lat. Wobec podejrzanego zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące, a przed sądem będzie odpowiadać jak osoba dorosła.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (42)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.01.2020 21:52

Nasza pedagog w szkole sama potrzebuje pomocy..gdy byłam na rozmowie w sprawie mojego dziecka miała pretensję o to że dziecko nie patrzy jej w oczy rozmawiając...ale jak miało patrzeć gdy ja z nia rozmawiałam ona patrzyła w sufit lub w ścianę??

102


Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)10.02.2020 11:13

Zostawcie, ludzie, oceny i komentarze dla siebie. Jest to bardzo trudna sytuacja dla nas wszystkich, a szczególnie dla tych rodzin. Jednak takie przypadki się zdarzają, a miejsce, czas, czy środowisko zdają się nie mieć na to wielkiego wpływu. Stygmatyzujecie w komentarzach rodzinę, miejscowość, a może jeszcze gminę, powiat, województwo itd... Do czego dojdziemy? Do wszechświata chyba. Publikacja powyższego artykułu nie świadczy o empatii dziennikarza i redakcji. Chodzi raczej o odgrzanie tematu i o... "ZAMÓW REKLAMĘ". Trochę to nieuczciwe - nieprawdaż? Trzymaj się, redakcjo, raczej hasła "Zawsze w centrum wydarzeń", a nie w centrum uwagi. Artykuł świadczy o tym, że na razie jesteście bardziej w czarnej (-)! Nie napiszę, bo nie chcę dawać pretekstu do banowania.

40


Artut Wawrzyn Artut Wawrzynranga10.02.2020 04:32

Tragedia to jedno, ale publikowanie takich artykulow raczej nie pomaga
Wrecz przeciwnie, ludzie, jak sepy rozwlekaja plotki, co ktorys sobie cos dopowie
Gdyby nikt nic nie wiedzial to ten starszy poszedlby do zamku odsiedziec swoje, a dzieciak wracajac do szkply mialby swiety spokoj

00


wolanka ~wolanka (Gość)30.01.2020 12:34

cała wola im wszystko wolno czują się tak bo im na to pozwolono. gdyby ktoś inny wprowadził inne rządy a tak to ręka rękę myje. nie wygracie z tym oni się uważali za lepszych ale tylko uważali bo nimi nie są obojętnie z kim by nie porozmawiał to tylko słychać "wolska szlachta" a tak w zasadzie to smród się za nimi ciągnie. od zarania dziejów nikt ich nie lubił

04


gość ~gość (Gość)27.01.2020 16:19

Która pedagog ma problem że dziecko nie patrzy w oczy? Nie ta z SP16?

21


Krężniak ~Krężniak (Gość)24.01.2020 17:00

Cała Wola !

33


wolski lumperyzm ~wolski lumperyzm (Gość)23.01.2020 13:44

Też mi hotel

92


gość ~gość (Gość)24.01.2020 21:23

Chłopcu potrzebna odpowiednia pomoc psychoterapeutyczna. Pedagog szkolny to zdecydowanie za mało, spotkania w szkole z pedagogiem to kolejna stygmatyzacja. Brak profesjonalnej pomocy może skutkować wtórnym zranieniem. Trzeba dać wsparcie dziecku i rodzinie.

60


współczuję mu ~współczuję mu (Gość)24.01.2020 16:12

Współczuję temu małemu chłopcu, bo to na pewno odbije się szerokim echem na jego życiu... A w szkole pewnie dzieciaki będą okrutne i życia miał nie będzie... bo dorastający chłopcy są bardzo wulgarni i rzucają takimi tekstami, że szok

100


gość ~gość (Gość)24.01.2020 08:10

Współczuję wszystkim ale po co szczegółowe dane teraz rodziny będą miały dość życia. Nawet ten poszkodowany chłopiec może nie mieć spokoju. Ludzie są okrutni....

160


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat