Chcieli zarobić 50 tysięcy. Zamiast tego, grozi im kilka lat więzienia

Policja KMP Piotrków Sobota, 05 czerwca 20212 2941
Dwóch mężczyzn upozorowało kradzież samochodu, aby uzyskać odszkodowanie. Na ich nieszczęście piotrkowscy policjanci ustalili, że to nie kto inny, a właśnie właściciel pojazdu stał za „zaginięciem” auta. Wkrótce za próbę oszustwa odpowiedzą przed sądem.
fot. pixabay.com / Ichigo121212

W połowie maja do piotrkowskiej komendy policji wpłynęło zgłoszenie o kradzieży citroena z parkingu przy ulicy Sulejowskiej, pozostawionego tam na trzy dni wcześniej. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania samochodu oraz analizę materiału dowodowego.


- Wyszło na jaw, że właściciel auta złożył fałszywe zeznania i zawiadomił o niepopełnionym przestępstwie. Okazało się że 40-latek wraz z 27-letnim znajomym upozorowali kradzież citroena, po czym właściciel wystąpił do ubezpieczalni o odszkodowanie, aby wyłudzić około 50.000 złotych. Właściciel auta usłyszał prokuratorskie zarzuty składania fałszywych zeznań, zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, oszustwa oraz oszustwa ubezpieczeniowego – informuje asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej KMP.

 

Przestępstwa popełnione przez właściciela są zagrożone karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Młodszy ze sprawców usłyszał zarzuty pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa oszustwa ubezpieczeniowego, które grozi karą do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)05.06.2021 20:08

A kiedy napiszecie o tym biznesmenie co dostał zarzut oszustwa wielkiej wartości i prania pieniędzy pochodzących z przestępstwa ?? Sprawa z regionu , tak samo jak większość poszkodowanych osób, a na portalu cisza ... musi być jakiś powód , bo sprawa dużo grubszego kalibru, gdzie chodzi o miliony złotych ...

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat