Chcieli sprzedać swoje narządy – otrzymali zarzuty

Tydzień Trybunalski Niedziela, 15 lipca 20120 1826
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przeprowadzili akcję wymierzoną w osoby zamieszczające w sieci oferty sprzedaży własnych narządów. Funkcjonariusze ustalili na terenie całego kraju 250 ogłoszeń internetowych, w których oferowano sprzedaż własnych narządów. Najczęściej oferowane były nerki.

- W ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem “ANONS” na terenie województwa łódzkiego funkcjonariusze CBŚ sprawdzili 10 wytypowanych adresów, gdzie zatrzymali sześć osób. Zabezpieczone w sprawie dowody pozwoliły na przedstawienie zarzutów czterem osobom. Mieszkańcy Łodzi, 30-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta, 29-letni piotrkowianin oraz 23-letnia mieszkanka powiatu brzezińskiego usłyszeli zarzuty rozpowszechniania ogłoszeń o sprzedaży narządów. Czyn ten zagrożony jest karą do 1 roku pozbawienia wolności. Dwie pozostałe zatrzymane, 20-letnia mieszkanka Łęczycy i 19-letnia bełchatowianka, przesłuchano jedynie w charakterze świadków i zwolniono. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań - informuje policja.

Przypominamy, że w Polsce pozyskiwanie komórek, tkanek i narządów wbrew przepisom jest zabronione. Samo rozpowszechnianie ogłoszeń o odpłatnym ich zbyciu jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 1 roku. Poza tym tego rodzaju anonse mogą stanowić źródło informacji dla grup przestępczych.

- Apelujemy również do administratorów sieci internetowych o niedopuszczanie do publikowania tego rodzaju treści, jak również o ich usuwanie i powiadamianie organów ścigania – ostrzegają policjanci.

as


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat