Chciał ukraść AGD za ponad sto tysięcy

PolicjaRadomsko Wtorek, 27 kwietnia 20210 6039
Radomszczańscy policjanci, dzięki czujności pracowników firmy produkującej sprzęt AGD zatrzymali przestępcę z Ukrainy, podającego się za Słowaka. Mężczyzna podszywając się pod pracownika firmy przewozowej wjechał na teren zakładu produkcyjnego w Radomsku i zamierzał wywieźć towar o wartości 109 tysięcy złotych.

Policjanci zostali wezwani na teren jednego z zakładów znajdujących się w radomszczańskiej strefie przemysłowej. Ze zgłoszenia pracowników wynikało, że kierowca tira próbuje nielegalnie wywieźć towar z firmy.

 

Funkcjonariusze ustalili, że kierowca wjechał do fabryki ciężarówką na podstawie dokumentów transportowych, jak się później okazało podrobionych. Następnie pracownicy załadowali na tira 120 zmywarek, które powinny trafić do Niemiec. Kiedy kierowca tira oczekiwał na wydanie dokumentów, jedna z pracownic odczytała informację z centrali, z której jasno wynikało, że w ciągu kilku ostatnich dni podszywano się pod firmę stale współpracującą z fabryką. W związku z licznymi wątpliwościami, osoba odpowiedzialna za wydanie towaru, nakazała jego zwrot.

 

Zmywarki wróciły do magazynu. Mężczyzna próbujący oszukać firmę produkującą sprzęt AGD trafił zaś do policyjnego aresztu. Ciężarówka została zabezpieczona i odholowana. Policjanci podczas przeszukania tira znaleźli między innymi podrobioną dokumentację transportową, urządzenia ułatwiające poruszanie się w trasie.

 

Ustalenie tożsamości kierowcy było skomplikowane, ponieważ zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie dokumenty wystawione na różne nazwiska i narodowości. Praca śledczych wykazała, że kierowca tira to 28-letni obywatel Ukrainy.

 

23 kwietnia na wniosek prokuratora nadzorującego śledztwo są zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat