"Chcemy, by w ferie wszyscy zostali w domu"

PAPKraj Poniedziałek, 23 listopada 202056 4990
Chcemy, by w ferie wszyscy zostali w domu - powiedział w poniedziałek minister zdrowia. Dopytywany, czy to oznacza, że do 17 stycznia, czyli do końca ferii, będą zamknięte wszystkie hotele, pensjonaty i kwatery prywatne, odpowiedział: "Tak, taki jest plan".

W sobotę premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach będzie przedłużone do 23 grudnia. Następnie między 23 grudnia a 4 stycznia w szkołach jest przerwa świąteczna, a po niej mają być ferie zimowe w jednym terminie dla uczniów w całym kraju - od 4 do 17 stycznia.

 

Minister zdrowia pytany był w poniedziałek w RMF FM, czy jest to już ostateczna decyzja. "To jest decyzja, która już zapadła" - odpowiedział szef resortu zdrowia.

 

"Chcemy, żeby w ferie wszyscy zostali w domu, żebyśmy spędzili je tak naprawdę wydłużając pewien czas obostrzeń, kwarantanny, czy izolacji, która sobie sami narzuciliśmy i w tym sensie chcemy po prostu wydłużyć ten okres, który początkowo zdefiniowaliśmy sobie do końca Świąt (Bożego Narodzenia - PAP), ale właśnie go wydłużyć po to, żeby nie rozpoczynać nauki, żeby tę naukę być może rozpocząć po 18 stycznia, zaczynając oczywiście od tych klas najmłodszych. To jest wszystko budowanie takiej bezpiecznej sytuacji" - powiedział Niedzielski.

 

Dopytywany, czy oznacza to, że w optymistycznym wariancie uczniowie najmłodszych klas mogliby wrócić do szkół po 17 stycznia, odpowiedział, że "w najoptymistyczniejszym wariancie". Zwrócił też uwagę, że do tego czasu są jeszcze prawie dwa miesiące.

 

Pytany zaś o ferie, wskazał: "Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że mamy pewien reżim, a potem puszczamy wszystkich na ferie, ludzie jeżdżą po Polsce, zarażają się, jest dużo interakcji, przebywają w hotelach. Dokonujemy jakiegoś wysiłku i potem tak po prostu marnujemy".

 

Odniósł się także do wypowiedzi, czy to oznacza, że do 17 stycznia, czyli do końca ferii, będą zamknięte wszystkie hotele, pensjonaty i kwatery prywatne. "Tak, taki jest plan" - odpowiedział.

 

W sobotę premier na konferencji prasowej poinformował, że hotele pozostaną zamknięte do 27 grudnia.

 

Zgodnie z obecnie obowiązującymi obostrzeniami, do 29 listopada hotele są dostępne wyłącznie dla gości będących w podróży służbowej, zawodników będących na zgrupowaniach i zawodach sportowych, osób wykonujących zawód medyczny oraz dla pacjentów i ich opiekunów, jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej (np. pacjenci onkologiczni i dializowani oraz mali pacjenci przebywający pod opieką osób dorosłych).

 

 

 

 

Danuta Starzyńska-Rosiecka/PAP


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (56)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

starszak ~starszak (Gość)25.11.2020 21:23

Chcemy by w ferie wszyscy zostali w domu, chcemy by w święta wszyscy zostali w domu, chcemy by w weekendy wszyscy zostali w domu, a najlepiej żeby wszyscy, przez cały czas i bez przerwy, zostali w domu. Nawet policja na banerach tego oczekuje. Tylko patrzeć jak z pałami zaczną gonić szwendających się. Jedynie do kościoła mogą chodzić starszaki. Więc starszaki szturmem do kościoła i popierajcie Partię czynem, umierajcie przed terminem, bo dobro wraca. Wasz starszak.

30


a w ferie na prerie ~a w ferie na prerie (Gość)24.11.2020 23:30

Cytuję:
Chcemy, by w ferie wszyscy zostali w domu - powiedział w poniedziałek minister zdrowia.


To nie jest koncert życzeń, masońska popierdółko. Ponosisz odpowiedzialność za śmierć tysięcy ludzi, którym odmówiono pomocy medycznej w nagłych przypadkach tłumacząc się rzekomą pandemią. Fałszywą pandemią ogłoszoną na podstawie fałszywych wyników testów nie przeznaczonych do celów diagnostycznych. Mam nadzieję, że kiedyś zasiądziesz na ławie oskarżonych razem z Szumowskim i Morawieckim, i ani pieniądze, ani koneksje wam nie pomogą. Coraz więcej ludzi zaczyna dostrzegać, komu tak naprawdę służycie.

40


serio,wszyscy? ~serio,wszyscy? (Gość)25.11.2020 09:08

coś mnie się zdaje,że uwolnili stoki i trasy narciarskie by tylko Adrian mógł sobie poszusować

20


gość_g ~gość_g (Gość)25.11.2020 06:41

Ta klika to lepiej niech sobie powoli azylu szuka bo ich naród rozniesie niedługo.

00


cynik ~cynik (Gość)23.11.2020 14:36

Moim skromnym zdaniem ta pandemia odbije się na lata na stanie wiedzy naszej młodzieży. Bo jak później odbudować bezpośredni kontakt ucznia z nauczycielem? I nadrobić pewnie dwa lata. Tym bardziej, że niektórzy politycy już dzisiaj podważają ich autorytet. Jak po takim "zimnym prysznicu" ściągną do zawodu nowe kadry? Tym bardziej, że o wyższym wynagrodzeniu chyba mogą sobie pomarzyć.

141


gość_epi ~gość_epi (Gość)24.11.2020 13:58

A śnieg będzie na górze Kamieńsk ?

40


gość_g ~gość_g (Gość)24.11.2020 16:07

Kościoły zamknąć!Przecież tam najwięcej ludzi podatnych na zakażenie!Ten rząd to jakaś kpina.Szkoły pozamykane,biznesy pozamykane a kościoły otwarte.Cyrk na kółkach.No ale co tam,rydzyk zagadał z kaczafim i pozwolił..

02


gość_g ~gość_g (Gość)23.11.2020 10:10

Brawo brawo.Zrujnujecie wszystko co sie da.Tak nieudolnego rządu świat nie widział.

2710


gość_gd ~gość_gd (Gość)24.11.2020 15:11

Na narodowym zanim wjechały łóżka,pierwsza przyjechała chłodnia na zwłoki...Jakieś pytania?To bedzie jawny mord na ludziach i nikt za to nie weźmie odpowiedzialnosci.Szczepienie przymusowe,lekarze zwolnieni z odpowiedzialnosci,producent szczepionki też.Czy wam ludzie naprawde to nie daje nic do myślenia??

70


jak ~jak (Gość)24.11.2020 12:43

czyli tak ,galerie otworzymy /ludzie sie zarażą/ wigilia i święta -rozniesie się , ferie -dodatkowo ,wkrótce PRZYMUS szczepień czymś za co NIKT nie weżmie odpowiedzialności ,lekarze -imunitet ,firma też ,czyli oni każą a odpowiedzialności ja mam ponięści ? czy jest w tym jakaś logika ,czy tylko CEL DO OSIĄGNIĘCIA ?

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat